• Kašeľ a tehotenstvo

    , Autor: vebi

    Dobrý deň som v 30tt tehotenstva a s manzelom sme boli pozotivne testovany na covid-19. Mala som jeden den horucku a boleli ma svaly. Teraz mam kašeľ skôr taky hlienovy a ked zacnem kaslat tak ma aj trosku dusi. Nie je to velakrat za den. Chcem sa opytat ci kasel moze nejako ublizit bábätku alebo vyvolat predcasny porod? Pretoze mam pocit ze ked kaslem tak mala sa zacne viac mrvit. Popripade ci ma celkovo covid nejaky vplyv na bábätko. A ci mozem pouzivat aspon na naparovanie vincentku pre lepsie dýchanie alebo co by ste odporucili. Ďakujem velmi pekne za odpoveď

    Dobrý deň, kašeľ za normálnych okolností nemá vplyv na otváranie krčka maternice. Za niektorých okolností však častý dusivý kašeľ môže mať vplyv na vnútorné otváranie krčka maternice. Zatiaľ nebolo realizovaných veľa štúdii, ale doposiaľ nebol potvrdený vplyv COVID-19 na plod. Vincentku vo forme naparovania alebo nosového spreju užívať môžete.