• Zlata zila,hemoroidy v 9.mesiaci

    , Autor: Kristyn

    Dobry den, som v 36.tyzdni a z noci na rano sa mi objavila zlata zila..volala som aj obvodnemu aj gynekologovi a gynekolog mi poradil ze si mam dat nato hocijaky krem ze aj niveu. To som zamietla a obvodny mi poradil factu gel a dubovu koru na zabal.. z rana na noc mi to same zmizlo(schovalo sa to) a ob den znovu a este vacsie. Chcem sa spytat to este aj pri porode vylezie? Je nejaka moznost ako sa toho zbavim este teraz? Tak aby sa to nevratilo? Upravila som si stravu na vlakninu pouzivam dubove utierky vsetko sa snazim spravit preto. Mam to dokopy cca 4dni. Dakujem za rady

    Dobrý deň, aj napriek aplikácii masti a čapíkov je pravdepodobné, že sa pri pôrode hemoroidy objavia. V šestonedelí by sa to malo po aplikácií týchto preparátov stiahnuť samé. Hemoroidy sú v tehotenstve pomerne časté, je to nepríjemné, ale nemusíte sa tým extrémne znepokojovať. Aj teraz môžete pokračovať v aplikácií masti a čapíkov, nemusíte denne, nezaručí Vám to však, že sa pri tvrdšej stolici hemoroidy opäť nevrátia. Odporúčam dostatočný pitný režim, aspoň 2 litre tekutín denne, rovnako tak konzumovať dostatočné množstvo vlákniny.