• II.trimestralny skrining

    , Autor: klaudy2803

    Dobrý deň prajem, chcela by som sa poradiť, bola som objednaná na morfologický ultrazvuk 2.12.2020 ( 20+5tt) , ale nakoľko bol dotyčný pán doktor pn tak sa všetky termíny poposúvali a preobjednali ma až na 23.12. kedy budem už 23+5tt, chcem sa opýtať, ako veľmi to môže ovplyvniť nejaké výsledky ultrazvuku? Nie je to už veľmi neskoro na vykonanie tohto skríningu? Aký je vhodný týždeň a prečo? Alebo mám riešiť skorší termín niekde inde? Veľmi pekne ďakujem za skorú odpoveď. Poprípade neviete mi hneď dať aj kontakt k Vám do Šace aby som si skúsila dohodnúť termín? Ďakujem

    Dobrý deň, morfologické (genetické) ultrazvukové vyšetrenie by sa malo realizovať v 20. - 22. týždni tehotenstva. Výsledky to neovplyvní, ale v prípade, že sa u pacientky potvrdí VVCH plodu, ktoré by malo fatálne, alebo veľmi nepraznivé následky, dá sa zo zdravotnej indikácie podľa legislatívy ukončiť tehotenstvo do 24. ukončeného týždňa. Na našej klinike je pre tento týždeň ešte pár voľných termínov, nasledujúce 2 týždne sú plne obsadené. V prípade záujmu si zavolajte na telefónne číslo 055/72 34 184 a objednajte sa.