Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,823 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Rada

  , Autor: MiHu

  Dobrý večer.som v 17tt.od 12tt mavam bolestivé brucho aj podbrusko k tomu aj kríže,keď sa idem postaviť z ležiacej polohy.je to dosť silná bolesť.brucho a podbrusko má pobolieva na striedačku.casto aj v noci.moja lekárka mi k tomu nepovedala nič.krcok bol v 15tt ok,ale sono nebolo spravene.je to moje druhé tehotenstvo.v prvom tehu v 32tt som mala jednu noc bolesti a vtedy sa mi aj skrátil krcok.ale potom to už bolo ok.preto sa obávam čo tieto bolesti znacia v tomto prípade, keďže ich pociťujem každý deň.magnezium sa snažím užívať každý deň. Od začiatku mávam aj Výtoky.v 12tt bol ster vraj ok.nejaka črevná baktéria ojedinele.mam pochybnosti,že to moja lekárka všetko zlahcuje.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrenia sa Vám bližšie objektívne nevyjadrí nikto. Pobolievanie podbruška a krížov môže byť príznakom zápalu močových ciest, alebo naťahovania väzov závesného aparátu maternice. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Glukóza

  , Autor: Megina

  Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Kvôli nižšej hmotnosti bábätka som už bola 2x hospitalizovaná. Dávali mi infúzie s glukózou. Preto by som rada vedela, či by som mohla ďalej dopĺňať glukózu vo forme hroznového cukru (1 balenie denne). Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hroznový cukor užívať môžete, nemyslím si však, že hroznový cukor bude mať nejaký vplyv na rast plodu. Nepoznám však žiadne výsledky vyšetrení, ani nálezy, či USG, takže sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť, príčin zaostávania rastu plodu môže byť viacero. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Sono nič neukazalo

  , Autor: Nikuš27

  Dobry deň.
  Rada by som sa opytala jednu vec. Vcera t.j. 3.4.2023 mi vysli vsetky testy pozitivne. Poslednu menstruaciu som mala 18.2.2023… viem ze tabulkovo by som mala byt cca 6tt… tak povedal moj lekar. Bola som hned aj na sone, no nevidel tam absolutne nic. Som vydesena.
  Kazdopadne tehotensky test clear blue ukazal 2-3tyzdne (od oplodnenia?)… neviem to vypocitat kedy cca mohli dojst k oplodneniu, nalolko dalsiu menstruaciu som mala dostat az okolo 22.3-23.3. Vo februari mi meskala menstruacia az 17 dni. Som zmatena a vydesena zaroven aby to nebol opat nejaky plany poplach. Dalo by sa nejak poradit? Na dalsie sono idem az 11.4.
  Vďaka, s pozdravom.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovať tehotenský test nemá veľký zmysel. Ak ste mali nepravidelný menštruačný cyklus, na základe poslednej menštruácie sa veľmi tehotenstvo datovať nedá. Tehotenský test Vám ukázal približný týždeň tehotenstva. V 3. týždni tehotenstva však na USG nie je ešte nič vidieť. Ak nemáte žiadne ťažkosti, je vhodné USG zopakovať s odstupom 10 - 14 dní. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva sa realizuje odber krvi na beta HCG. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • 9.2 menstuacia - 29.3 hcg 36

  , Autor: LuciaD93

  Dobrý deň,
  Rada by som sa opýtala či je možnosť aby išlo este o zdravé tehotenstvo. 9.2 som mala naposledy začiatok poslednej menštruácie a včera hcg hodnotu len 36. Je mozne, že sa ovulacia posunula až o toľko aby išlo o zdravé tehotenstvo ? Zajtra idem na ďalšie hcg ale zaujíma má či je to ešte možné aby to bolo zdravé.

  V novembri som už raz potratila.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, iba na základe opisu je ťažké sa objektívne vyjadriť. Pre otehotnenie nie je prakticky potrebná menštruácia. Menštruačný a ovulačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré síce na seba nadväzujú, ale fungujú samostatne a nezávisle od seba. Preto, teoreticky, ak došlo k otehotneniu v posledných dňoch, hodnota beta HCG tomu môže zodpovedať, aj keď podľa opisu je to asi málo pravdepodobné. Dôležité je odsledovať dynamiku beta HCG. Je potrebné myslieť aj na mimomaternicové tehotenstvo. Nepoznám však všetky okolnosti, USG nález, ani ďalšie informácie, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Pichnutie v podbrušku

  , Autor: Megina

  Dobrý večer,
  možno je to hlúpa otázka, ale rada by som vedela či som malému nemohla nejako ublížiť, keď som prudšie preložila nohu cez nohu a v tom okamihu ma silnejšie pichlo v podbrušku a malý ma výrazne kopol. Bolesť po pár minútach ustúpila. No mám obavy či som ho nejako nestlačila a neporanila…Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať, na tehotenstvo to nemalo žiadny negatívny vplyv. Plod je v maternici dobre chránený.

 • Sex v tehotenstve

  , Autor: Dominika2219

  Dobrý deň, neviem kam sa obrátiť s otázkou tak skúsim sem. Moja gynekologička mi moc neporadila. V 6tom týždni som po orgazme krvácala ale bábätko sa udržalo (mávam sťahy maternice ale priznám sa že som to už 3krát skúsila odvtedy ako doktorka povedala že už môžem a bolo to vporiadku aj keď som vždy potom tŕpla či náhodou nezačnem krvácať). Aktuálne som na začiatku 2 trimestra a nemám žiadne ťažkosti okrem bolestí podbruška (niekedy sú dosť silné že ma to aj zobudí). Na poslednej poradni som sa gynekologičky pýtala či môžem mať teda sex a tieto veci a vyjadrila sa veľmi neurčito že ona mi nemôže rozkazovať a musím sa rozhodnúť sama. Dosť ma vykolajila touto odpoveďou, Myslím že ona by mala poznať môj zdravotný stav a poradiť mi a nie toto. Ešte ani raz mi nekontrolovala krčok, vždy iba sono. Manžel už má nádeje že by sme mohli ale ja sa bojím aby sa niečo nestalo tomu malému kedže od vlastnej doktorky som nedostala adekvátnu odpoveď. Budem rada za váš názor na vec. Už ani nemám chuť sa doktorky pýtať znova lebo viem že bude odpoveď rovnaká. Budem vďačná za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak boli výsledky všetkých vyšetrení v poriadku a nebolo Vám vyslovene odporúčané pohlavne abstinovať, teda nepraktizovať pohlavný styk, nevidím dôvod, prečo by ste pohlavný styk mať nemohli.