• zvyseny fibrinogen

    , Autor: martina_001

    Dobrý deň p. Dr., som v 21 tt. Gynekologičke sa niečo nezdalo, tak mi vzala krv a vyšiel mi fibrinogén 5,3. Vraj mám ísť na hematológiu. Chcem sa opýtať, je to veľmi vysoká hodnota a treba sa niečoho obávať? Ide o to, že ostatné výsledky v rámci koagulácie sú v poriadku a keď som sa chcela objednať k hematologičke, povedala, že by nemala čo liečiť, nakoľko takéto hodnoty sú ok. Ďakujem za Vašu odpoveď.

    Dobrý deň, tehotenstvo je prirodzený hyperkoagulačný stav, hodnoty fibrinogénu sú zvýšené štandardne. Uvedená hodnota je v norme, či Vám potvrdila aj hematologička. Ak by bola hodnota cez 8, či 9, bolo by vhodné uvažovať nad aplikáciou nizkomolekulárneho heparínu.