Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,469 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Žily na prsiach

  , Autor:

  Dobrý deň, som v 32tt+2. Na prsiach som si všimla viditeľné žily. Môže to byť problém? Alebo je to vplyvom hormonálnych zmien? Poradňu mám až o týždeň. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenstvo so sebou prináša viaceré zmeny, aj čo sa týka prsníkov. Dochádza vplyvom hormónov k zväčšeniu prsných žliaz a celých prsníkov, ako príprava prsníkov na kojenie. U každej ženy je to individuálne, u niektorých žien sú žilky viditeľnejšie viac, pripomínajú akoby sieť, u niektorých menej. Nemusíte sa znepokojovať.

Podobné otázky

 • Žilky

  , Autor:

  Dobrý deň prosím vás môžu byť žily na prsiach viditeľné aj keď je pred menštruáciou ?
  Alebo je to nejaký príznak tehotenstva?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v období pred menštruáciou dochádza k naliatiu prsníkov, k ich miernemu zväčšeniu, čo je spôsobené aj lepším prekrvením. Nemusí sa jednať o tehotenstvo. Odsledujte si to, pri meškaní menštruácie 14 dní si realizujte tehotenský test.

 • krvavý výtok

  , Autor: lenuskolienka

  Dobrý deň, s priateľom sme sa tento mesiac pokúšali o dieťa. Poslednú menstruaciu som mala od 23.12.2013 do 28.12.2013 a podľa kalendárasom mala mať ovulaciu 5.1.2014 ale pociťovala som ju3,4.1.2014.. 15.1.2014 som si robila test a vyšiel pozitívny ale čiarka bola slabá. A tak isto aj ďalšie dva v priebehu dvoch dní. Bolia ma prsia, mám strašne citlivé bradavky a všimla som so výrazne modré zily na prsiach.. Tal som na 99%tehotná ale menstruacia by sa mala dostaviť až zajtra. A ja mam taký problém že dnes má začal už aj chrbát bolieť ale to je ešte Ok, ale okrem toho od rána mám krvavý výtok a napätie v bruchu a také pichanie. Je ti Ok? Mala by som čo najrýchlejšie navštíviť gynekologa? Mám strach o plod.Mám 21 rokov

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  bohužiaľ v tak včasnom štádiu môže ísť a regulérnu menštruáciu a slabá čiarka znamenala len biochemickú graviditu, ktorá sa ďalej nevyvíjala. Počkajte či sa menštruácia nerozbehne.