• Oggt

    , Autor: ika057

    Pan doktor, co znamena ak mam vo vysledkoch z oggt v 24.tt napisane ze oggt poukazuje na gestacny dm? Hodnoty po hodinach 5.32, 6.73 a 5.92…mam teda teh.cukrovku alebo nie? bola som si len po vysledky v laboratóriu,preto nemam ziadne blizsie info a poradnu mam az o dva tyzdne..

    Dobrý deň, áno, výsledky naznačujú tehotenskú cukrovku. Podľa všetkého bude stačiť glykémie odsledovať a držať diétne opatrenia.