• Vysoký pulz

    , Autor: Katarína_Fiľová_0320113022

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Som v 31. týždni tehotenstva a dnes ráno som mala vysoký pulz okolo 100, tlak bol normálny. Potom som cestovala autom a prišlo mi zle ako pred odpadnutím (potenie, zahmlievanie pred očami, hučanie v ušiach...). Keď sme zastavili, po nejakom čase to prešlo. Chcela by som sa opýtať či mám tento stav nejako riešiť s lekárom (poradňu mám až o 3 týždne) alebo je to v tehotenstve bežné. Prípadne, či sa mám v budúcnosti radšej vyhýbať cestovaniu a podobne. Ďakujem.

    Dobrý deň, pulzová frekvencia do 100 je v norme. O tachykardiu sa jedná pri pulzoch nad 100/ min. Spomínaná slabosť mohla byť spôsobená dehydratáciou, ale aj inými možnými príčinami. Takto Vám viac neviem povedať. Určite si to odsledujte, dodržujte hydratáciu 2 litre/ deň, hlavne v tomto letnom období. Pri opakovaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.