• Nevolnost, bolest zaludka a hlavy

    , Autor: Michaela1994

    Dobrý deň.obraciam sa na Vas z otázkou.som v 8.tyzdni.je to druhe tehotenstvo.uz týždeň mam silne bolesti žalúdka aj na dotyk,nevoľnosti aj silne bolesti hlavy.kvôli tomu neviem nič robiť len ležím.jest mi moc nechuti ale snazim sa jest co viem a hlavne sa snazim pit vela vody.na ďalšiu poradňu mam ísť 12.8.pri prvom som nemala žiadne problémy.mozno je to asi normálne len ma to trochu znepokojuje.bola mi zistená tetania a brala som lieky na vysoký pulz.ale ako som zistila ze som tehotná tak som ich prestala brat.prosim poraďte mi ci mam ísť skôr na kontrolu alebo je to vporiadku. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, každé tehotenstvo, aj u tej istej ženy, je individuálne, preto nie je vhodné porovnávať predchádzajúce tehotenstvá. Nevoľnosť je, najmä v začiatkoch tehotenstva, pomerne normálna. Takto sa Vám objektívne k stavu neviem vyjadriť. Ak tolerujete stravu aj tekutiny a nezvraciate, či nehnačkujete, stačí si stav odsledovať. K prípadným prejavom tetánie po vysadení liekov sa Vám tak isto takto vyjadriť neviem. Stále však platí, že v prípade ťažkostí alebo nejasností je potrebné navštíviť lekára, či už obvodného gynekológa alebo neurológa.