Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,759 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Predčasný pôrod

  , Autor:

  Dobrý deň Pán doktor. Bola som hospitalizovaná v nemocnici kvôli predčasnému pôrodu v 35tt. Dávajú mi infúzie a snažia sa malého udržať. Je mi dobre dokým mi účinkuje infúzia. Dnes som v nemocnici 5 deň. Do 36 týždňa vstupujem v utorok. Chcela by som sa opýtať, dokedy to budú predlžovať, lebo bez infúzie by som dávno porodila. Malý je zatiaľ v poriadku, aj ozvy sú dobre. Viem, že do termínu mi to udržia, tažko kedže mám problémy s chrbticou a od začiatku mi hovorili že dieťa nedonosím až do konca.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je ťažké sa objektívne vyjadriť bez poznania bližších informácií, okolností a výsledkov vyšetrení. Najvhodnejšie je sa pýtať priamo ošetrujúceho personálu zdravotníckeho zariadenia, kde ste hospitalizovaná. Za pôrod v termíne sa berie pôrod po ukončenom 36. týždni tehotenstva, t.j. 36+1 tg a vyššie.

Podobné otázky

 • Hrdlo 0,5cm

  , Autor:

  Dobry den chcem sa opytat od 30tt sa mi skracuje hrcok mala som aj liecbu v 37tt to vyzeralo tak ze pojdem lebo hrdlo som mala 0,5cm a odvtedy nic stele je 0,5cm a zatvorene tuhe zajtra mam 39tt a nic ma vsetky priznaky len kontrakcie nesu take caste a plodova voda neodtiekla co mam cakat odtoho lebo smutok ma trapi ze zrazu nechce ist ajked mam este tyzden do teminu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste v 39. týždni tehotenstva, nález máte primeraný. Niekedy pokročilejší nález na krčku môže vydržať aj mesiac, hoci to zo začiatku vyzerá na predčasný pôrod. Nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť.

 • Predčasny pôrod

  , Autor:

  Dobrý deň včera som Vám pisala ohladne môjho predčasného pôrodu situácia je taká že ma veľmi neinformuju o mojom stave, davaju mi magnezium a železo ale bolesti mi neustupujú mám pokoj možno 2-3h a potom zas to isté dookola. Chcela by som už porodiť len to chcú ešte natiahnuť do utorka. Len sa bojím že teraz sa od magnezia vôbec nebudem vedieť otvoriť???

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, lekári Vás majú povinnosť informovať, musíte sa len pýtať, aj opakovane. Ak máte bolesti aj napriek magnéziu, nemusí byť problém s otváraním sa. Ako som už písal, je ťažké sa objektívne vyjadriť bez poznania bližších informácií, okolností a výsledkov vyšetrení. Je štandardné, že ak je to možné, snažíme sa pri hroziacom predčasnom pôrode tehotenstvo potiahnuť o čo najviac.

 • Ricínový olej

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor . Začala som používať ricínový olej z lekárne , masírujem si ho ku korienkom vlasov a nechávam pôsobiť cca hodinu pred umytím vlasov , kvôli vypadávaniu a rastu vlasov . Dávam si ho aj na mihalnice a obočie . Dočítala som sa však že vraj sa nemôže používať v tehotenstve lebo spôsobuje predčasný pôrod. Som momentálne v 16tt. Je to prosím vás naozaj pravda a radšej ho nemám používať ? Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je pravda, že ricínový olej môže mať vplyv na tehotenstvo v zmysle predčasného pôrodu. Radšej by som sa jeho používaniu v tehotenstve vyhol. Nemám s tým však osobné skúsenosti.

 • Hrozi predčasný pôrod?

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opytat ci je vysoke riziko predcasneho porodu pri cervix dlzke meranej vaginalnym sonom 29mm, 35 tyzden, hrdlo zatvorene, sakralne, klenby znizene, hlavicka nalieha. Alebo na dany tyzden je to ako tak v norme? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám úplne všetky výsledky, podstatný je aj prípadné vnútorné otváranie krčka. Ak nemáte bolesti, nález je úplne v poriadku a riziko predčasného pôrodu je malé.

 • Orgazmus v spánku

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, chcem sa spýtať, či môže orgazmus na ktorý sa zobudím vyvolať kontrakcie alebo predčasný pôrod - som v 27tt+4, beriem Utrogestan 0-0-1) môj kŕčok meria 2,7cm a môj gynekológ mi zakázal pohlavný styk ( ten aj tak nepraktizujeme už dlho pre istotu ). Od začiatku mesiaca sa mi to stalo už tretí krát a bojím sa, lebo to neviem ovplyvniť. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď !

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, snami navodený pocit orgazmu môže pocitovo pripomínať skutočný orgazmus. Nemyslím si však, že to má vplyv na dĺžku krčka maternice. Nie je dôležitá iba samotná dĺžka krčka maternice, ale to, či sa krčok zvnútra otvára alebo nie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.