• Šijové prejasnenie

    , Autor: Ronie1205

    Dobrý deň , chcela by som sa Vás opýtať , Som na začiatku 14tt, bola som na I. Trimestrovom vyšetrení, kde bola nameraná hodnota NT 3,1 mm, je táto hodnota veľkým rizikom prípadného postihnutia plodu ?

    Dobrý deň, hraničná hodnota pre NT je 3 - 3.5 mm. Je pravda, že zvýšená hodnota NT sa vyskytuje približne u 70-75% plodov s Downovým syndrómom, ale nie je to rozhodujúci parameter a mnohokrát je aj falošne pozitívny. Ak ste absolvovali kombinovaný test vrámci prvotrimestrálneho screeningu, počkajte na zvyšné výsledky. Pri nejasnostiach je sa najlepšie informovať priamo pri vyšetrení u vyšetrujúceho lekára, ktorý Vám vie najobjektívnejšie odpovedať. Keďže nepoznám všetky informácie, okolnosti ani výsledky ostatných vyšetrení, je veľmi ťažké sa takto vyjadriť.