Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,413 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tehotenske vysetrenia

  , Autor: DandyKa

  Dobry den, mam trosku nezvycajnu otazku ale vedeli by ste mi povedat co vsetko sa v tehotenstve vysetruje postupne ? Teda tie dolezite vysetrenia co by sa malo vsetko vysetrit a v ktorom tyzdni na kazdej poradni?
  Neviem najst nikde nejak zrozumitelne vsetko popisane...ide o to ze som trochu mimo z mojho lekara a neviem ci ho zmenit alebo su jeho postupy spravne.

  Citala som ze tripple testy sa robia v 16ttyzdni tehotenstva, mne ich robil na zaciatku 18teho ked som prisla na poradnu. Nie je to uz neskoro?

  Dalej vraj sa automaticky vysetruje moc pri kazdej poradni, mne ho doteraz vobec nevysetril az teraz v 18tom lebo som ho poprosila.

  Nemera mi ani tlak, ani zdola ma doteraz nepozrel ci je vsetko ok..
  Je to v poriadku? Alebo by som ho mala zmenit? Nezanedbava niektore dolezite vysetrenia?

  Mam pocit ze sa o mna velmi nestara ..


  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nie ste spokojná s Vašim obvodným gynekológom, máte právo ho zmeniť. Meranie tlaku, moča a hmotnosti, ako aj vaginálne vyšetrenia sú bežnými vyšetreniami vrámci každej tehotenskej poradne.

Podobné otázky

 • Norethisteron a tehotenstvo

  , Autor: Ida234

  Dobrý deň, na konci piateho týždňa som zistila, že som po niekoľko ročnom snažení a dvoch spontánnych potratoch tehotná. Starosti mi robí ale to, že som od cca 10 dňoch po oplodnení užívala norethisteron na oddialenie menštruácie kvôli dovolenke. V deň nasadenia lieku bol tehotenský test negatívny. Liek som užívala 7 dní, 2 tablety denne a následne čakala na spustenie menzes, ktorý neprišiel. Okrem toho sme si na dovolenke dopriali aj nejaký ten alkohol, no mám veľký strach co sa mohlo stať. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Norethisteronom ste si viac menej aj pomohli, hoci sa nemá užívať počas tehotenstva. Osobne zastávam názor, že ak by bolo embryo poškodené vplyvom liekov a alkoholu, v tomto nízkom týždni by došlo k potratu. Podľa mňa sa nemusíte obávať. Určite však absolvujte prvotrimestrálny ultrazvuk (PTS), ako aj všetky potrebné tehotenské vyšetrenia. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Špinenie v 5 tt

  , Autor: veronika111

  Dobrý deň tehotenstvo ešte potvrdené nemám nakoľko k doktorovi idem až o 3 dni ale mám týždeň meškajúci MS a 5 pozitívnych testov . Mala by som byt v 5tt , včera som počas dňa mala hnedý výtok a dneš je trošku s prímesou krvi . Mám sa obávať alebo je to v začiatkoch tehotenstva bežne ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie v prvom trimestri, do 16. týždňa tehotenstva, je pomerne bežné, nemusíte sa obávať. Navštívte dľa objednania Vášho obvodného gynekológa, ktorý po potvrdení tehotenstva následne urobí vstupné tehotenské vyšetrenia.