• Enterokokus a stafylokokus

    , Autor: Matiska

    Dobry den, koncim 35tt. Z kultivacie mi vysiel pozitivny test na enterokokus faecalis = vsetko C, jedno R. A nalez stafylokokus epidermis ale k tomu nic nie je.
    Mam naordinovane vag tablety Macmiror.
    Avsak info mam lrn z sms. Netusim co tieto koky znamenaju pre mna a pre babatko??? tak isto uz ani nejdem k svojej gynek ale uz do nemocnice.

    Nemam ziadne priznaky resp problemy zkrz tychto kokov.

    Viete mi prosim povedat co tieto nalezy znamenaju ? A do kedy sa beru tieto lieky macmiror?
    Totiz este 5 dni mam brat vag progestanelle na krcok.

    Dakujem

    Dobrý deň, obidve baktérie sú súčasťou pošvy. Staphylococcus epidermidis sa nelieči, Enterococcus sa najčastejšie dostane do pošvy zanesením z oblasti konečníka. Väčšinou je citlivý na všetky antibiotiká. Užívajte Macmiror dľa odporúčania večer pred spaním. Vyberte celé balenie. V tomto týždni už vplyv na plod nemá, vaginálna infekcia môže za istých okolností zvýšiť riziko predčasného pôrodu. Progestanelle užite po ukončený 35. týžden, následne začnite s užívaním Macmiroru. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.