Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,868 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Styk

  , Autor: Anonym1309

  Dobry den chcem sa opytat mohla moja priatelka otehotniet ,ak som sa nemohol urobit a pocas styku sa mi po pol hodine zvliekil kondom a ostal dnu v pošve bojime sa preto lebo som sa dočital o kvapocke lasky ale pred sexom som si ju vytrel do servitky dal som si kondom a po pol hodine som zistil ze uz ho nemam kde ho mat mam a preto sme sa začsli báť či moze byt v tom ,pocas styku mala plodne dni... aka je šanca že bude tehotná ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak sa Vám stalo, že z chráneného pohlavného styku sa stal nechtiac nechránený pohlavný styk, tehotenstvo nie je vylúčené.

Podobné otázky

 • otehotnenie s kondómom

  , Autor: Anne789

  Dobrý deň, chcela by sa opýtať… s priateľom sme mali pohlavný styk na moje plodné dni a vždy “používame dvojitú ochranu” - kondóm, a vysunutie tesne pred vyvrcholením. Tentokrát to však priateľ nestihol a spravil sa do kondómu ale vo mne (nie hlboko pretože sa to stalo ako do mňa chcel opäť vošiel) Kondóm som skontrolovala a na dotyk a pohľad okom bol nepoškodený a plný. Tabletku po som nevzala no mám obavy, je nejaká šanca, žeby som mohla otehotnieť? Ďakujem za odpoveď…

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku s kondómom, ak navyše nedošlo k jeho poškodeniu, tehotná nebudete. Nemusíte sa obávať.

 • Môžem byt tehotná?

  , Autor: Ale02

  Minuly týžden 10.2. Som mala pohlavny styk s priatelom. Použili sme pharmatex aj kondóm. Prvý krat ho vytiahol a ejakuloval do kondomu. Išiel sa vymočiť, utreli sme si ruky, o cca 15 minut sme natiahli ďalsi kondom. Znova neejakuloval do mňa ale na brucho. Môžem byť tehotná? Mešká mi menštruácia ( mám nepravidelmy cyklus) a aktuálne mám špinenie 2hý deň ( včera ma prstoval silnejšie priateľ) mám sa obávať tehotenstva ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností a teda predpokladu chráneného pohlavného styku tehotná nebudete. Počínajúce špinenie môže byť aj začiatok menštruácie. Príčin však môže byť viacero. Odsledujte si to.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Annie2307

  Dobrý deň pán doktor. Idem si sem po radu. 2.1. som mala menštruáciu, 19.1. sa opäť objavilo krvacanie. O 2 týždne som.navstivila gynekológa, kde mi urobil USG vyšetrenie, maternica v poriadku, no na vaječníku mám folikulárnu cystu. Podľa slov lekára praskne sama s príchodom menštruácie. Môj cyklus trvá 23 dní a ešte menštruáciu nemám. Mam miernu bolest krížov a podbruška, no asi 2 týždne ma pravidelne trápia hlavne ráno zavraty a občasná bolest hlavy. Dnes som si urobila tehotensky test, kde druhá ciarka bola ale iba veľmi slabá. Môžem byť tehotná alebo výsledok mohla skrašliť cysta ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ako som Vám už písal, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Spomínaná folikulárna cysta môže byť aj tehotenské žlté teliesko. Nepoznám však žiadne výsledky vyšetrení, ani nálezy, ani všetky informácie a okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. V prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Kvapka

  , Autor: lucik19

  Dobrý večer. Stala sa mi takáto vec, mala som styk chránený prezervatívom. Priateľ vyvrcholil do mňa ale do kondómu. Druhý krát v ten deň o asi pol hodinku na to sa situácia opakovala, no tentokrát som mala pocit že niečo vytieklo aj do mňa cez spodok prezervatívu. O hodinu na to som užila tabletku po Apreg. Bola som tri dni po menštruácii. Je tabletka dostatočná ak by sa aj nejaká tá kvapka dostala dnu? Začínam byť v strese, lebo som na internete čítala rôzne možné scenáre. Mám aj menšie bolesti v podbrušku a nafuknutie, môže to byť tabletkou? Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností tehotenstvo nepredpokladám, navyše ste užili tabletku núdzovej antikoncepcie včas. Príčin pobolievania v podbrušku, ako aj nafúknutia môže byť viacero. Môže to byť aj prejav vedľajšieho účinku núdzovej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Prvé príznaky tehotenstva

  , Autor: Kika58

  Zdravím.
  Môžu sa prvé príznaky tehotenstva objaviť už týždeň po styku? Alebo až neskôr? Mám na mysli nejaké bolesti v podbrušku, pripadne citlivejšie prsia.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príznaky tehotenstva sú veľmi individuálne a nevyskytujú u každej ženy. Nájdu sa ženy, ktoré sa nestretnú so žiadnym sprievodným znakom, kým iné môžu čeliť mnohým príznakom tehotenstva. Je veľmi individuálne, s akou intenzitou sa dané príznaky vyskytnú a ako dlho pretrvajú. Medzi prvé príznaky tehotenstva patria aj citlivé prsia aj kŕče v podbrušku, ktoré sa dajú ľahko zmýliť so symptómami PMS (premenštruačného syndrómu). Už týždeň po oplodnení začína telo produkovať veľké množstvo estrogénu a progesterónu. V dôsledku toho sa začnú meniť aj prsia a stávajú sa citlivými. Odsledujte si to. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie.