Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,431 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Styk

  , Autor:

  Dobry den chcem sa opytat mohla moja priatelka otehotniet ,ak som sa nemohol urobit a pocas styku sa mi po pol hodine zvliekil kondom a ostal dnu v pošve bojime sa preto lebo som sa dočital o kvapocke lasky ale pred sexom som si ju vytrel do servitky dal som si kondom a po pol hodine som zistil ze uz ho nemam kde ho mat mam a preto sme sa začsli báť či moze byt v tom ,pocas styku mala plodne dni... aka je šanca že bude tehotná ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa Vám stalo, že z chráneného pohlavného styku sa stal nechtiac nechránený pohlavný styk, tehotenstvo nie je vylúčené.

Podobné otázky

 • FE:

  , Autor: Ludka

  Dobry den Pan doktor:
  chcela by som sa spytat je mozne otehotniet hned prvy den plodneho dna?
  Ked mi menstruacia zacala 10.5. a nechraneny pohlavny styk sme mali 18.5. a 19.5. mi zacali plodne dni je mozne ze by som mohla otehotniet aj ked ovulacia bola az 24.5. ? Dakujem bopred za odpoved .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, áno, tehotenstvo nie je vylúčené.

 • Planovanie dietatka:

  , Autor: Ludka

  Dobry den pan doktor
  Chcela by som sa spytat z manzelom planujeme druhe Dietatko menstruaciu by som mala dostat 7. 6. mavam pravidelny menstruacny cyklus -+1 den bud skor alebo neskor viem dostat.
  A teda chcela by som sa spytat kedy by sme mali mat pohlavny styk z manzelom aby sme mali najväcsiu sancu splodit babatko? Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri plánovaní tehotenstva odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk aspoň 3x týždenne. Môžete sa začať snažiť prakticky pár dní po skončení menštruácie.

 • Ako to teda je

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor.
  Už nejaký čas sa s partnerom snažíme o bábo. Začala som si konečne sledovať ovuláciu avšak počas dňa D, sa nám ani jeden mesiac nepodarilo počatie. Tento cyklus som vedela, že 31.5 budem ovulovať, tak sme "TO" skúsili 28, 30, 31 a tiež 1.6. Dnes je síce veľmi krátka doba, ale teoreticky, ak by som konečne zostala tehotná, kedy si môžem sokojne urobiť test? Menštruáciu by som mala dostať 15.6 ak teda nie som tehotná. Zaujíma ma, či mám počkať až do 15. alebo môžem aj skôr skúsiť. Poprípade ak by sa mali dostaviť prvé príznaky, kedy by som mohla začať niečo pociťovať. Včera aj dnes ma napriklad pichá v oblasti vaječníkov ako keby mám deň pred menštruáciou a som presvedčená, že som nikde ani neprechladla. Je to až smiešne ako sa mi krčí mysel. Celú pubertu som si davala pozor na všetko, lebo som si myslela, že trošku dačo "újde" a budem v tom, dnes mam 28 a vidím, že to vôbec také jednoduché nie je. Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najprv chcem vyjadriť jednoznačný súhlas a podporu v obozretnosti v mladom pubertálnom veku, je to väčšinou tak, že ak človek neplánuje, podarí sa, a ak plánuje, neide to a neide to... Tehotenský test nemá zmysel realizovať skôr ako 14 dní meškajúcej menštruácie. Čo sa týka snaženia, vhodné je mať nechránený pohlavný styk nie len v čase očakávanej ovulácie, ale prakticky celý mesiac, teda aspoň 2-3 krát týždenne. Odsledujte si to. V prípade 14 dní meškajúcej menštruácie si realizujte tehotenský test. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Escapelle

  , Autor:

  Dobrý deň ak som mal s priateľkou nechránený pohlavný styk a nieco uslo ale zobrala si tabletku do 12hod moze byt tehotna??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, existuje možnosť tehotenstva aj pri správnom a včasnom užití tabletky emergentnej antikoncepcie, ale pravdepodobnosť je veľmi malá.

 • Teh...

  , Autor:

  Dobry den chcem sa opýtať ,že či može byt priateľka tehotná ,ak na čas dostala menštruáciu a mala ju taku ako doteraz rovnako silnú a od styku prešiel skoro mesiac a neciti žiadne zmeny ,mohla by byť v tom ?nespravil som sa do nej Ďakujm aka je šanca ze je v tom ak neciti zmeny ani jej neni zle nic a prišla jej menš.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste aj mali nechránený pohlavný styk, od ktorého už uplynul mesiac a priateľka mala už medzitým aj regulérnu menštruáciu, nemyslím si, že je tehotná. Ak chcete pre vnútorný pokoj niečo urobiť, nech si priateľka realizuje tehotenský test, ale nemyslím si, že je to potrebné.