Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,134 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolest hlavy

  , Autor: daika

  Dobrý den, prosim vas poraďte mi som v 8tt ,a už asi tri dni ma bolí strašne hlava,lieky brat nechcem žiadne,tlak mám nízky 105/55,pred týždňom som bola pri gynde a bábätku bilo srdiecko ale slabo,o dva týždne mám ísť na kontrolu,je to v poriadku s tým srdiečkom že ešte bilo slabsie, nasadila mi preistotu duphaston.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám pojem “slabšie bitie srdca”.Sú iba dve možnosti, alebo je akcia srdca prítomná, alebo nie. Čo sa týka bolesti hlavy, odporúčam veľa tekutín, skúste si dať aj kávu.

Podobné otázky

 • Horúčka

  , Autor: Dany7

  Dobrý deň. Ďakujem za predchádzajúcu odpoveď. Nakoniec pálenie ustúpilo no ostali bolesti v krížoch,bolesť hlavy a nastúpila horúčka. Keď vystúpila teplota nad 38 zobrala som 1/2 tablety paracetamolu. Chcem sa opýtať či to v 5+1tt memôže bábätku uškodiť a ak keď sa mi horúčka vráti či ho môžem užiť znova. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Paralen sa v tehotenstve užívať môže, aj počas prvého trimestra. Hoci má byť použitá minimálna účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšiu možnou frekvenciou, horúčka má potencionálne väčší negatívny vplyv na tehotenstvo, ako užitie Paralenu. Pri teplote kľudne užite Paralen, aj celú tabletku. Rovnako odporúčam dostatočný príjem tekutín. Odsledujte si to.

 • Obávam sa že som potratila

  , Autor: Europa

  Dobrý deň ,nájom v 8 týždni tehotenstva . Cely víkend som mala teplotu ktorá skákala 37-37.3 a dookola , plus bolela ma hlava a kríže . Nakoniec som sa rozhodla zobrať Liek Tylenol ktorý obsahuje acetaminophen. Vraj v tehotenstve to môžem zobrať v nutných prípadoch . Teplota ustúpila . Druhý deň to iste ale tabletku som už nezobrala . Dnes ráno som vstala s neskutočnými krcami tak som bola na wc a pri každom tlačení bola silná bolesť v podbrusku až zimomriavky som mala . Hlava ma bolela asi 5 hodín na pravej strane bez prestávky , strašná bolesť tak som zase zobrala tu istú tabletku . Bolesť hlavy ustúpila no Neskôr som nepociťovala žiaden hlad , bruško bolo zrazu mäkké a stále je a absolútne nemam kŕče ako som niekedy mala. Plus nie som vôbec hladna . Zatial som nekrvacala no mám veľký strach . Potratila som ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Omikron

  , Autor: Andrea_Bacher_0910094223

  Dobrý deň, som v 35 týždni tehotenstva, dostala som omikron, očkovaná som 2x, mám bolesť v krku a vnútornú horúčku svalstvo ma bolí, nádcha, bolesť hlavy,

  Doktorka mi odporúčala len paralen 2x za deň, cmúľacie tabletky, pijem čaje citrón,ovocie, myslite si že babetku sa nič nestane ? Ďakujem pekne za radu a povzbudenie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať, vzhľadom k očkovaniu by ste nemali mať ťažký priebeh a na tehotenstvo by to nemalo mať vplyv. Paralen môžete užívať aj v dávke 2 tablety (1000mg) každých 6 hodín. Samozrejmosťou je dostatok tekutín (2 - 3 litre denne). Vitamíny, najmä C a D, ovocie, ako aj cmúľacie tabletky na uvoľnenie bolestí hrdla užívať môžete.

 • Bolesť hlavy

  , Autor: Linduska22222

  Dobrý deň pán doktor
  Som v 10 týždni, strašne ma dnes boli hlava neviem nič mi už nepomáha asi od chrbtice. Môžem užiť nejakú tabletku od bolesti? Už som si dávala aj obklady na čelo aj pijem veľa vody.
  Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete užiť Paralen 500mg , kľudne aj dve tabletky každých 6 hodín. alebo Ibalgin 400mg môžete užívať každých 8 hodín. Príležitostne si môžete dať aj No Spu. Skúsiť si môžete dať aj silnejšiu kávu. Dôležité je piť veľa tekutín, 2 - 3 litre tekutín denne.

 • Krvný tlak v tehotenstve

  , Autor: Lydkaaa

  Dobrý deň pán doktor, som v 33. Týždni a celé tehotenstvo mám nízky tlak ( aj pred tehotenstvom som mala). Dodržiavam tretí týždeň kludovy režim kvôli skracujúcemu sa krcku maternice. Posledné dni však pociťujem bolesti hlavy v hornej časti na temene, včera som mala poslednú poradňu u mojej gynekologicky kde mi prvý krát namerali zvýšený tlak a to 130/90 opakovane 2 krát, pre istotu má hneď poslali má interne, kde mi robili EKG a merali tlak, tam mi namerali 100/60 , výsledok krvi z interného bude až v stredu. Internistka mi kázala tri dni doma si sledovať tlak tak som si merala dnes niekoľkokrát a stále bol tlak okolo 119/72, tep okolo 72. Denne beriem 6 tabliet magnerotu. Ale ten tlak v hlave cítim cely deň a je to dosť nepríjemne. Je to iná bolesť hlavy než akú som mala napr keď mám migrénu. Moc na poradni bol negatívny. Sú namerané hodnoty vysoké ? Myslite že je potrebné čakať do pondelka alebo čo môže pomôcť na takú bolesť hlavy? Užiť paralen a počkať? Dakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, opísané namerané hodnoty tlaku sú v norme. Norma je do 140/90 Torr. Príčin bolestí hlavy môže byť viacero, môžete byť aj dehydratovaná. Za deň sa odporúča vypiť aspoň 1,5 - 2 litre tekutín. Ak navyše pijete kávu, tá odvodňuje, takže na každú šálku kávy je potrebné vypiť 0,5 litra vody. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.