• Bolesť kostrče/panvy na zadnej lavej strane

    , Autor: Kavickarka

    Dobry den, uz vyse tyzdna mam silne bolesti na lavej zadnej strane akoby kostrc, panva. Bolest je iba pri chodzi alebo ked sa v noci pretacam na druhy bok. Nepomahaju ani cviky. Som v 29tt. Prosim je mozne, ze sa mi uz teraz roztahuje panva? Moze tato bolest este do porodu zmiznut, alebo mizne az pôrodom? Bojim sa, ze sa to moze este zhorsit a neprejdem ani krok. Dakujem

    Dobrý deň, bolesti môžu byť spôsobené tlakom na bedrový kĺb. Rovnako tak sa odchyľuje kostrč, čo môžete pociťovať ako bolesť v krížoch. Stav sa môže dostať až do štádia, že tehotná potrebuje barlu, v krajných prípadoch až vozíček. Stav sa upraví samovoľne po pôrode. Odsledujte si to. Niekedy nie je na škodu aj ortopedické vyšetrenie.