• Predejakulačná tekutina

    , Autor: Petra1234

    Dobrý deň, prosím vás ja mám otázku ohľadom predejakulacnej tekutiny...na internete som čítala veľa článkov o tom či môže alebo nemôže obsahovať spermie ale nikde som sa nedozvedela jasnú odpoved...tak prosím vás aká je pravdepodobnosť, že sa dá aj takto otehotnieť ak sa muž predtým neejakuloval a je to iba so vzrušenia. Rada by som poznala na to odbornú odpoved. A ešte sa chcem spýtať niekde som čítala, že žena môže otehotnieť aj z tzv. prstovania a že tejto tekutiny ak ju ma muž na prstoch...je to možné? Prepáč, za takéto otázky ale naozaj ma to zaujíma...ďakujem pekne a prajem ešte pekný deň!

    Dobrý deň, áno, prostatický sekrét, alebo laicky predejakulačná tekutina, môže obsahovať spermie, takže aj pri nedosiahnutí ejakulácie pri nechránenom styku je možnosť otehotnenia. Ak sa akýmkoľvek spôsobom zavedú spermie, či už mechanicky, nechráneným pohlavným ale aj nepohlavným stykom, do pošvy, tehotenstvo je v rôznej miere pravdepodobnosti za súhry okolností možné.