• Tvrdnutie brucha v 28tyzdni

    , Autor: Matiska

    Dobry den, prosim Vas o radu. Nakolko je situacia aka je, nerada by som robila dalsiu paniku.
    Som v 28tyzdni tehotenstva. Sem tam mi stvrdlo brusko. Dnes vsak pocitujem za den tvrdnutie viackrat. Avsak dnes mozno 6x. Vacsinou ked sa postavim. Trva to len chvilku. Nepocitujem ziadne krce ani bolesti. Trosicku tlak v podbrusku, ktory odoznie ked odoznie aj stvrdnutie.
    Pred tyzdnom som bola na kontrole a vsetko bolo v poriadku, krcok bez zmeny.
    Preto sa chcem spytat, ci je to bezne ? Alebo ci navstivit lekara ? Resp. Pockat este a odsledovat si to ?
    Dakujem krasne

    Dobrý deň, tvrdnutie podbruška je do istej miery normálnou záležitosťou. Maternica, ako aj plod sa každým dňom zväčšujú, čo môžete pociťovať ako pnutie alebo tvrdnutie podbruška. Krátkodobé stvrdnutie podbruška do 10 krát do dňa je v poriadku. Odsledujte si to. Môžete užívať magnéziové tabletky, na začiatok jednu tabletku ráno alebo piť minerálnu vodu so zvýšeným obsahom magnézia. Pri zhoršení ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.