• 6 tt

    , Autor: Evkabielka

    Dobrý deň. Poslednú menštruáciu som mala 11.2.teda mala by som byť v 6tt. Vyšiel mi 4x pozitívny test so slabou druhou čiarkou. Podľa výsledkov krvi som tehotná no neviem presne hodnoty. Lekárka však na ultrazvuku absolútne nič nevidela, len zvýšenú sliznicu, ktorá tam bola aj pred týždňom. Je možné že by šlo o mimomaternicove tehotenstvo pripadne ze sa plod nevyvija? Na najbližšiu kontrolu mam ísť 25.3. teda v 7tt. Mam bolesti prsníkov a sem tam podbruška podobne ako pred menštruáciou. Dieťa sme neplánovali a preto sa nám nechce veriť že by tam ozaj bolo. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, podstatná je dynamika beta-HCG, ako aj USG kontrola. V prvých týždňoch nemusí byť jednoznačne viditeľné tehotenstvo. Podstatný je deň oplodnenia, ktorý môže byť od poslednej menštruácie vzdialený, môžte teda teoreticky byť aj v 4 - 5 tt. Samozrejme treba myslieť aj na patologické tehotenstvo, ako aj mimomaternicové tehotenstvo. Odsledujte si stav. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.