Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,346 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • 6 tt

  , Autor:

  Dobrý deň. Poslednú menštruáciu som mala 11.2.teda mala by som byť v 6tt. Vyšiel mi 4x pozitívny test so slabou druhou čiarkou. Podľa výsledkov krvi som tehotná no neviem presne hodnoty. Lekárka však na ultrazvuku absolútne nič nevidela, len zvýšenú sliznicu, ktorá tam bola aj pred týždňom. Je možné že by šlo o mimomaternicove tehotenstvo pripadne ze sa plod nevyvija? Na najbližšiu kontrolu mam ísť 25.3. teda v 7tt. Mam bolesti prsníkov a sem tam podbruška podobne ako pred menštruáciou. Dieťa sme neplánovali a preto sa nám nechce veriť že by tam ozaj bolo. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podstatná je dynamika beta-HCG, ako aj USG kontrola. V prvých týždňoch nemusí byť jednoznačne viditeľné tehotenstvo. Podstatný je deň oplodnenia, ktorý môže byť od poslednej menštruácie vzdialený, môžte teda teoreticky byť aj v 4 - 5 tt. Samozrejme treba myslieť aj na patologické tehotenstvo, ako aj mimomaternicové tehotenstvo. Odsledujte si stav. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Info

  , Autor:

  Dobrý deň. Som v 6 tt, od včera pociťujem svrbenie a pálenie v pošve. K lekárovi som objedná až koncom budúceho týždňa. Môže to byť vážne,treba lekára navštíviť skôr?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že sa jedná o vaginálnu infekciu. Pri pretrvávaní alebo zhoršení stavu navštívte Vášho obvodného gynekológa skôr.

 • Pohyby

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. Som v 27+6 tt a už druhý deň necítim pohyby bábätka. Výsledky testov sú ok a malá bola na poslednej poradni v poriadku. Mám trochu obavy. Som prvorodička a všetko je pre mňa nové. Teraz sú veľkonočné sviatky a svojmu gynekológovi sa nedovolám. Je to bežné, že sa niekedy babätko skludní alebo mám radšej navštíviť urgent v nemocnici? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie každý deň musí byť plod rovnako aktívny, niekedy môže kopať alebo sa hýbať intenzívnejšie, inokedy menej intenzívne. Ak však necítite pohyby plodu vôbec, navštívte tehotenskú pohotovosť, kde sa to skontroluje.

 • Pohyby

  , Autor:

  Dobry den pan doktor som na konci 36 tt ...a pohyby babetka sa zmenili od stvrtku vecera....do vtedy som citila aj 20 krat za den dobrezenie aj vypuckanie a od stvrtka vecera do dneska citim sem tam ledva po ranajkach aj obede....pohne sa ale nie tak intenzivne a silno ...ci je to v poriadku alebo radsej ist k lekarovi?dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tomto týždni tehotenstva už plod nemá toľko miesta v maternici, ako v nižšom týždni tehotenstva. Nemusí sa nič diať. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Zväčšená sliznica maternice

  , Autor:

  Dobrý deň dnes som bola u ginekologa aby zistil čo som tehotná vravel že podľa poslednej ms čo bola 22.1.2020 že by som mala byť 6 tt a robyl mi ultrazvuk a nič tam nevidel je to možné?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno je to možné. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva je nutné odobrať krv na beta-HCG, pri potvrdení tehotenstva treba dohliadnuť na pravidelné USG kontroly, aby sa vylúčilo pripadné patologické tehotenstvo..

 • zapcha

  , Autor: stanka10

  Pan doktor, mam na Vás otazku, momentalne som v 16 tt a trapi ma zápcha. Viem, že je v tehotenstve bežná a "normalna" nie som prvá ani posledná, avšak stále mi býva zle..ak chcem pridať do stravy aj viac vlakniny vyvrátim to.. snažim sa aj viac piť aspon liter (viem, asi aj to je malo). Po veľkej potrebe si najdem na toaletnom celkom dosť svetlej červenej krvi, par kvapiek, čo ma veľmi vystrašilo. Preto sa chcem opýtať Vás dá sa tomu predísť len vlakninou + pitným režimom? aky liek by bol pre mna vhodny ,staci nejaky volne dostupny v lekarni alebo viete mi nejaky odporučiť? Dakujem pekne za odpoved. Pekný víkend

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, úpravou stravy a príjmu väčšieho množstva tekutín by sa mohol stav zmeniť. Za deň je vhodné vypiť 1,5 - 2 litre tekutín, konzumovať väčšie množstvo ovocia, ktoré obsahuje vlákninu. V lekárňach sú dostupné rôzne voľnopredajné prípravky. Existuje aj minerálna voda Šaratica, ktorá vy Vám mohla pomôct s úpravou stolice.