Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,412 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tehotensky test

  , Autor:

  Dobry den pan Doktor, chcem sa spytat v pondelok 24.2 mi vkladali 5 dnovu blastocystu. Je mozne ze dnes je uz test slabo pozitivny? Od HCG injekcie to neni lebo to bolo uz v stresu negativne. Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky to možné je. Je však ešte veľmi skoro na realizovanie si tehotenských testov. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Ako to teda je

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor.
  Už nejaký čas sa s partnerom snažíme o bábo. Začala som si konečne sledovať ovuláciu avšak počas dňa D, sa nám ani jeden mesiac nepodarilo počatie. Tento cyklus som vedela, že 31.5 budem ovulovať, tak sme "TO" skúsili 28, 30, 31 a tiež 1.6. Dnes je síce veľmi krátka doba, ale teoreticky, ak by som konečne zostala tehotná, kedy si môžem sokojne urobiť test? Menštruáciu by som mala dostať 15.6 ak teda nie som tehotná. Zaujíma ma, či mám počkať až do 15. alebo môžem aj skôr skúsiť. Poprípade ak by sa mali dostaviť prvé príznaky, kedy by som mohla začať niečo pociťovať. Včera aj dnes ma napriklad pichá v oblasti vaječníkov ako keby mám deň pred menštruáciou a som presvedčená, že som nikde ani neprechladla. Je to až smiešne ako sa mi krčí mysel. Celú pubertu som si davala pozor na všetko, lebo som si myslela, že trošku dačo "újde" a budem v tom, dnes mam 28 a vidím, že to vôbec také jednoduché nie je. Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najprv chcem vyjadriť jednoznačný súhlas a podporu v obozretnosti v mladom pubertálnom veku, je to väčšinou tak, že ak človek neplánuje, podarí sa, a ak plánuje, neide to a neide to... Tehotenský test nemá zmysel realizovať skôr ako 14 dní meškajúcej menštruácie. Čo sa týka snaženia, vhodné je mať nechránený pohlavný styk nie len v čase očakávanej ovulácie, ale prakticky celý mesiac, teda aspoň 2-3 krát týždenne. Odsledujte si to. V prípade 14 dní meškajúcej menštruácie si realizujte tehotenský test. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Teh...

  , Autor:

  Dobry den chcem sa opýtať ,že či može byt priateľka tehotná ,ak na čas dostala menštruáciu a mala ju taku ako doteraz rovnako silnú a od styku prešiel skoro mesiac a neciti žiadne zmeny ,mohla by byť v tom ?nespravil som sa do nej Ďakujm aka je šanca ze je v tom ak neciti zmeny ani jej neni zle nic a prišla jej menš.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste aj mali nechránený pohlavný styk, od ktorého už uplynul mesiac a priateľka mala už medzitým aj regulérnu menštruáciu, nemyslím si, že je tehotná. Ak chcete pre vnútorný pokoj niečo urobiť, nech si priateľka realizuje tehotenský test, ale nemyslím si, že je to potrebné.

 • Tehotensky test

  , Autor:

  dobrý deň prosím vás ak som náhodou otehotnela a sú to skoro 3 týždeň dozadu môžem si už urobiť tehiteky test ? Aj teraz poobede ? A už mi to mešká nejako dva dni a väčšinou mi meksaju aj 3-4 tak ako mám spraviť počkať alebo ho hneď kúpiť ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test je najlepšie realizovať z ranného moča, najlepšie po minimálne 14tich dňoch meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Ak Vám mešká menštruácia iba dva dni, nič to ešte neznamená.

 • Výtok

  , Autor:

  Dobrý deň keby som tehotná tak by ma začali bolieť prsia týždeň pred mz?
  Mám to brať ako pms alebo ako nejaké náznaky tehotestca ?
  A este keby som tehotná prosím vás aký by som mala výtok ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak pochybujete o možnom tehotenstve, spravte si tehotenský test. Bolestivosť prsníkov, ako aj výtok je pred menštruáciou pomerne bežný. Odsledujte si to.

 • Žilky

  , Autor:

  Dobrý deň prosím vás môžu byť žily na prsiach viditeľné aj keď je pred menštruáciou ?
  Alebo je to nejaký príznak tehotenstva?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v období pred menštruáciou dochádza k naliatiu prsníkov, k ich miernemu zväčšeniu, čo je spôsobené aj lepším prekrvením. Nemusí sa jednať o tehotenstvo. Odsledujte si to, pri meškaní menštruácie 14 dní si realizujte tehotenský test.