• Bolest pupka

    , Autor: Jaja1125

    Dobry den, pan doktor, uz asi 12 hodin ma trapi bodava bolest pupka, nemozem celkom vystreta chodit, pupok je bolestivy aj na dotyk, fom v 28 tt a zacina sa natahovat, uz nie je taky hlboky, moze to byt tym, alebo mam ist k Mudr? Bolest citim aj v noci pri zmene polohy, babatko sa hybe, bez zmeny, inde ma brucho neboli, len pupok.dakujem

    Dobrý deň, maternica sa každým dňom zväčšuje, rovnako tak aj plod. Bolestivý pupok je v tehotenstve pomerne bežný. Bolesť je najčastejšia v druhom až treťom trimestri tehotenstva, kedy bruško rastie najrýchlejšie. Od cca 26. týždňa tehotenstva je tiež pupok viac viditeľný. Je to spôsobené predovšetkým tým, že Vaša rýchlo rastúca maternica ho tlačí dopredu, preto sa môže zdať, že pupok je vypuklý. Odsledujte si to. V prípade pretrvávania alebo zhoršenia ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.