Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,887 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Brusko

  , Autor: Matadodok

  Dobry den pan doktor ja mam skor vseobecnu otazku som v 29 tt a prvorodicka ....oproti inym tehulkam mam male brusko ...niektore take maju v 5 mesiaci ako mam moze byt ze rapidne narastie v 8 a 9 mesiaci ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u každej ženy je to individuálne. U niektorých žien je na prvý pohľad malé bruško a pod ním sa môže skrývať aj štvorkilový plod. Záleží aj od Vašej výšky, nadobudnutej váhy počas tehotenstva, ... Ak boli všetky vyšetrenia doteraz v poriadku, nemusíte sa obávať. Plod rastie najviac posledné 4 týždne, teda od 36. týždňa. Odporúčam objednať sa a absolvovať fetálny screening, ktorý je možný realizovať od 28. - 32. týždňa tehotenstva.

Podobné otázky

 • Pád počas tehotenstva

  , Autor: mia

  Dobrý deň prajem,
  som v 14 tt a včera som sa pošmykla na ľade a spadla dopredu na ruky a nohy. Bruško som si moc neudrela, ale veľmi som sa zľakla. Nemám žiadne bolesti ani špinenie, krvácanie. Len sa bojím o malinké. Myslíte, že sa mohlo bábätku niečo stať? Do poradne idem až budúci týždeň, tento týždeň moja doktorka nerobí a neviem či treba ísť na pohotovosť.
  Ďakujem za odpoveď :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, embryo je v maternici dobre chránené. Ak ste nespadli priamo na brucho, nekrvácate, ani nemáte bolesti podbruška, podľa mňa sa nemusíte vôbec obávať a stačí navštíviť gynekológa podľa plánu. Odsledujte si to.

 • Nechápem prečo?

  , Autor: Diades

  Dobrý deň. Už dlho si túto stránku pozerám ale zatiaľ som ju nepotrebovala. Až na dnes. S snúbencom sa snažíme o bábo aj sa nám to podarilo. Urobila som si nie jeden test a svietili tam krásne dve paličky. Bola som u mojej gynekologičky vyšetrila má všetko v poriadku ale nič nenašla na sone a tak sa rozhodla zistiť hcg v krvi. Na druhý deň sa preukázalo že je tam ten hcg ale zatiaľ to malinké nebolo vidno doktorka mi povedala že môžem byť 5 - 7 týždeň že to ešte nemusí vidno a mi povedala že sa mám správať k sebe ako už keby som bola vo vyššom týždny. Dokonca mi meškala menštruácia 2 mesiace a z ničoho nič dnes ráno som strašne krvácala dostala som strach lebo som veľmi mladá a ešte som také vecí nezažila a som si pozrela a mala by som dostať svoje mesiačiky o päť dní tak neviem čo si o Tom mám myslieť lebo už som stratená. Ešte predtým než sa mi to stalo mala som všetko ako by som bola tehotná rána nevoľnosti zmena nálad, chute veľmi veľa som unavená a aj bolesti chrbta. Aj to že mám väčšine bruško než ženy čo sú už vo vyššom mesiaci ak som si to dobré vyrátala ja by som mala byť 13tt. Ale dnes ráno som sa veľmi zľakla neviete mi nejako poradiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Bez poznania výsledkov vyšetrení, nálezov, USG a ďalších okolností a informácií sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Dôležité je vylúčiť mimomaternicové tehotenstvo. Samozrejme, je potrebné povedať, že tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14-. deň meškajúcej menštruácie. Zárodočné štruktúry musia vyrásť, takže ak je tehotenstvo stanovené príliš skoro (skoro realizovaný tehotenský test a následne vyšetrenie beta HCG), na USG nemusí byť vidieť ešte nič. Tiež záleží od toho, či ste mali menštruačný cyklus pravidelný, alebo nie. Rovnako tak príčin zašpinenia môže byť viacero, potrat sa vylúčiť samozrejme nedá. Takto sa Vám naozaj neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Určite je vhodné stav odsledovať, sledovať dynamiku beta HCG, USG nálezy. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, pri náhle vzniknutých prudkých bolestiach brucha a náhlej zmene zdravotného stavu vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.

 • PMS alebo tehotenstvo?

  , Autor: watermelonsugar


  Dobrý deň,
  menštruácia mi meškala osem dní. Vždy pred menštruáciou mám bolestivé prsia, ako som mala aj tentokrát, pichalo ma v podbrušku, ale pichanie po pár dňoch ustúpilo. Okrem toho mi bývalo nevoľno a bolela ma hlava, čo pretrváva dodnes. Keďže som si myslela, že by som mohla byť tehotná na siedmy deň som si urobila test no výsledok bol negatívny. Na ôsmy deň som dostala menštruáciu rovnako intenzívnu ako každý mesiac. Ako som už spomínala takmer každý deň mi býva nevoľno a bolí ma hlava. Pridali sa k tomu aj kŕče v bruchu, dnes veľmi intenzívne. Podbruško ma nebolí, možno občas v ňom cítim malý tlak, keď dostanem kŕče. Myslíte si, že by som mohla byť tehotná? Ak áno, kedy by som si mohla urobiť ďalší test?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak ste aj zašpinili, no aj napriek tomu nie je vylúčené tehotenstvo a máte pochybnosti, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení a odberu krvi na beta HCG jednoznačne vylúči tehotenstvo.

 • 34+4 tt

  , Autor: @NaNa

  Dobrý deň chcem sa spýtať som momentálne v 34+4tt a kupila som si čaj z ostružliny malinovej kedy by som mohla začat s jej pitím a môžem už v tomto týždni pocitovať také stahovanie pod bruškom? 30.12. Som bola u svojho gynekologa v tedy som bola v 33tt a ked mi spravil sono tak mi povedal že malá ma 2500g a že podľa ultrazvuku je to už skoro 35tt nemala som nikdy presný cyklus menzesu a ovuláciu som nemala v strede ale až na konci v každom mesiaci ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek tomu, že sa uskutočnilo niekoľko štúdii na zvieratách a zopár na tehotných ženách, stále vieme veľmi málo o konkrétnych účinkoch listu malinovníka na pôrod. Do ukončeného 36. týždňa tehotenstva nemá zmysel konzumovať ani piť prípravky, či preparáty, od ktorých sa sľubuje urýchlenie pôrodu.

 • Stlačenie podbruska

  , Autor: Krokodil

  Dobrý deň pán doktor včera sme spolu spali s mužom som v 10tt a išli sme tak z boku manžel sa nejako pozabudol a keď prirazal tak ma držal za pod bruško a pri prirazany mi ho veľmi stlačil až potom si to uvedomil bude bábätko v poriadku? Je chránené? Prejaví sa potrat krvácaním v tomto týždni? Teraz ma v podbrušku na tej strane dosť pichá ale nekvacam prejavil by sa potrat krvácaním? Naozaj veľmi pekne ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zárodkok je v maternici dobre chránený, nemusíte sa báť. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.