Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,910 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Morfo utz v 30 tt

    , Autor: Toscana

    Dobrý deň, absolvovala som morfologicky utz v 30 tt. Cely utz trval tak 20 minút, cele vyšetrenie bolo neskutočne bolestivé, nakoľko doktor dosť tlačil sondou a myslím to doslova, aj keď som poprosila o zjemnenie, nepomohlo a celé vyšetrenie som aukala od bolesti. Neviem či je toto normálne, ale bolestivejšie vyšetrenie som v živote nezažila. Stále tvrdil, že je zle otočené a nevidí. Mam obavu, že takýto tlak na maternicu môže poškodiť bábätko, ak tlak je naozaj silný a bolestivý, nakoľko už tretí deň cítim bodavú bolesť v bruchu a v podbrušku z tohto vyšetrenia. Bábo je už dosť veľké a zatláčal na určitých miestach až do hĺbky 5-6 cm, možno aj hlbšie - vzhľadom na následky, tak si asi viete predstaviť, aká bolesť. Je to renomovaný doktor a preto nechápem, ako mohol byť taký hrubý. Ďakujem veľmi pekne.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, niekedy je vzhľadom k hrúbke brušnej steny nekvalitne a nedostatočne vidieť jednotlivé štruktúry, čo znáročňuje kvalitné vyšetrenie, preto sa niekedy musí sonda trošku pritlačiť. Vplyv na plod to nemá, nemusíte sa obávať. Môžete však pociťovať bolesti svalov prednej steny brušnej, niečo ako pri svalovke.