Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,009 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bielkovina

  , Autor: Iva688960

  Dobrý deň akurát mi prišli výsledky a krvne testy všetky vyšli dobre avšak v moči mi objavili bielkovinu tak mam obavu lebo musím ešte týždeň čakať k lekárovi. Nemôže to ublížiť dieťatku? Som v 13tt

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nestresujte sa zbytočne. Hoci nepoznám presné výsledky, prítomnosť bielkoviny či krvi v moči je pomerne častý nález. Ste ešte v týždni, kedy sa jedná o niekoľko centimetrový zárodok. Vplyv naň to mať nebude. Navštívte Vášho obvodného gynekológa dľa objednania.

Podobné otázky

 • Opuchy

  , Autor: Mišelka26

  Dobrý deň ,pán doktor.
  Mám ukončený 34tt a začali mi opúchať nohy a sem tam po prebudení mám opuchnuté aj prsty na rukách a pociťujem v nich také mravčenie. Nohy mi počas dňa opuchnu,potom keď ležím ,tak mi zase odpuchnú a tak sa to cez deň strieda. Vo štvrtok som bola na poradni , bielkovina v moči nieje , tlak som mala 129/83 a ten si kontrolujem aj doma a vždy je to ok.
  Chcem len vedieť ,či to môže byť niečo vážne a mám sa obávať ,alebo je to v tehotenstve bežné ?
  Ďakujem vopred za Vašu odpoveď a prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa vôbec obávať. Spomínané opuchy a mravenčenie v prstoch rúk nie je v tomto týždni tehotenstva nič neobvyklé, áno, je to pomerne bežné. Odsledujte si to.

 • Opuch prstov na rukách

  , Autor: laurina7

  Dobry den pan doktor,
  som v 38.tyzdni a posledne 3 tyzdne sa mi rano stava, ze mi kus opuchnu prsty na rukach a citim v nich take mravcenie. Opuchy na nohach nemam vobec. Krvny tlak mam v norme, len raz mi vyskocil na 130/88, inak mavam okolo 120/80. Bielkovina v moci nie je. Je dovod sa obavat alebo pockat na dalsiu poradnu? Dakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať. Opuchy rúk, či mravenčenie v poslednom trimestri sú spôsobené tlakom maternice na chrbticu, s následným vplyvom na krčnú chrbticu, čo spôsobuje spomínané ťažkosti. Odsledujte si to. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti, stačí poradňa podľa plánu.

 • Bielkovina v moči

  , Autor: slavka1418

  Dobrý deň, som 36+2 tt. Včera som mala prvu poradňu v nemocnici. Doktorke sa nepozdaval moč tak dnes rano som nosila ranny moč na rozbor. Keď som volala teraz o vysledky tak mi povedali že mam nalez bielkovinu v moči ale že stači keď pridem o tyždeň na poradňu. Čo to môže znamenať? Inak nemam žiadne problemy, tlak OK, opuchy nemam. Iba to že mala dosť nizko tlači čiže mam čo najviac ležať. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v takomto vyššom týždni už prítomnosť bielkoviny v moči nie je ničím výnimočným, dôležitá je hodnota, koľko bielkovín v gramoch alebo miligramoch sa v moči nachádza. Ak sú hodnoty v úrovni ešte nie patologickej, treba to sledovať a priebežne skontrolovať. Ak by sa pridružil aj vysoký tlak aj bielkovina v moči by pribúdala, jednalo by sa o preeklampsiu, ale podľa toho čo píšete tomu tak u Vás nie je. Ste v 37. týždni tehotenstva, aj keby ste porodili, nejedná sa už o predčasný pôrod alebo pôrod v podstate v termíne. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach, odkoku plodovej vody, krvácaniu, nástupu pravidelnej kontrakčnej činnosti navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.

 • vyziva v prvom trimestri

  , Autor: sportovkyna

  Otázka.
  Dobrý den, som v 7tt a rada by som sa informovala o výžive. Som dlhoročna vrcholová športovnkyna, viem že doplnky vyživy musim zamedzit no viete mi poradiť co zo zloženia roznych proteinov či proteinových tyčiniek nie je vhodné? V podstate obsahuju kvalitné hydrolyzované srvátkové či mliečne, či sojove bielkoviny, pripadne BCCA (t.j. aminokyseliny leucin, izoleucin, valin) arginín, glutamín a tyrozín. Skôr vidím problém vo farbivách, emulgátoroch, sladidlach. Samozrejme najjednoduchšie je vyhýbať sa aj takýmto doplnkom ale myslim si že prave pre plod a neskor aj pre dieťa je nadtrávená (hydrolyzovaná) bielkovina lepsia pokial clovek nema dostupnost ku kvalitným zdrojom hovadzieho masa...
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  bohužiaľ väčšina z týchto preparátov obsahuje veľké množstvo doplnkových látok, presne ako hovoríte ochucovadiel a farbív. Preto sa vo všeobecnosti tieto doplnky v gravidite neodporúčajú, kvôli tomu, že chýbajú klinické štúdie, ktoré by overili ich bezpečnosť. Podobne je to aj so stimulátormi metabolizmu, ktoré v gravidite vôbec nie sú vhodné.