Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,772 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Puchnutie rúk

  , Autor: JePaTa

  Dobrý deň, momentálne som 34tt a rano som sa zobudila na extrémne opuchnute ruky a trosku aj chodidlá. Je to uz v tomto stadiu normálne?
  Gynekolog ma kvoli vysokému tlaku na poradni strasil preeklampsiou, ale moč mám v poriadku, a tlak si meriam denne DOMA trikrát, a vždy je to okolo 120 na 80, niekedy okolo 113 na 69, takže skôr nízky , ako vysoký, len ja mám z lekárov stresy, hlavne z môjho gynekológa, lebo má až príliš prísny prístup, tak sa radšej znova obraciam na Vás.
  Sú teda tieto puchnutia nôh a rúk normálne?
  Ak mám dobrý tlak a na odporúčanie lekára beriem aj magnezium 3 krat denne ( na začiatku rizikove tehotenstvo kvoli hematomu, odvtedy beriem stale progestanelle a magnézium 3 krat denne.)
  Mám pre prípad znova odniest sestričke moč či sa tá bielkovina nezvýšila?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v III. trimestri je mierny opuch rúk a nôh pomerne častý. Ak ste mali vyšetrený moč na bielkovinu s negatívnym výsledkom a tlaky krvi máte opakovane v norme, malo by to byť v poriadku. Samozrejme, takto je ťažké sa objektívne vyjadriť a chápem aj Vaše obavy, že nechcete nič podceniť. Odsledujte si to. Moč chemicky - orientačne papierikovo by mal byť vyšetrovaný vrámci každej tehotenskej poradne. Pre jednoznačnú diagnostiku množstva bielkovín sa realizuje 24 hodinový zber moču. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktuje alebo navštívte Vášho obvodného gynekológa. Od 36. týždňa tehotenstva ste už v sledovaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť.