• Otazka

    Dobry den pan doktor som v 16 tt a mam takyto problem uz som vam aj pisala v pond. Mi dr nasadil clotrimazol kvoli vytokom (riedky biely sem tam slabo zlty) svrbenie minimalne celkovo som vybrala 2 tablety pond a vcera, dnes rano som mala slabo krvavy vytok dr ma vysetril ze vsetko je ok ze vytok je uz lepsi, a zevplacenta je este nizko, mohli mi tie krvave vytoky sposobit vaginalne lieky? Este mi predpisal dalej uzivat progesteron 1-0-2(uzivam ich od zac tehoten. Mala som hematom a krvacanie zo zaciatku) teraz mam opat slabo krvavy vytok som si ista ze je to po clotrimazole lebo uz som dlho nekrvacala az ked som si vlozila tie tabl. Mozem neaky kanavit par dni? Dr vravel ze aj 2 tabl clotrimazolu pomozu na mykozu je to mozne ze aj 2 pomozu? Prosim vas o vasu radu a vas nazor na moj problem dakujem vam velmi pekne zavodpoved

    Dobry deň, Clotrimazol sa má v tehotenstve aplikovať bez aplikátora práve kvôli možnému poraneniu sliznice pošvy a zašpineniu. Áno, pri nie silnej infekcii aj krátkodobá liečba môže byť účinná. Kanavit užiť môžete, efekt v tom ale veľmi nevidim. Môžete si skúsiť aplikovať aj vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, ako aj užívať vaginálne probiotiká.