• Pohyby

    , Autor: Nany1311

    Dobrý deň pán doktor , som v 26 tt a znepokojujú ma pohyby bábätka , neviem ako často ich mám cítiť počas dňa , niekedy je akčnejšie ozýva sa cca každé 2 hodiny hlavne keď som v kľude , ale keď som.v práci na 12 tke väčšinou cely deň v pohybe cítim ho až večer aj to nie moc výrazne .placentu mám v predu.
    A ešte by som sa chcela spýtať stáva sa že sa plod zamotá do pupočnej šnúry a už sa mu nedá pomôcť ?
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, pohyby plodu a ich početnosť počas dňa sú veľmi individuálne. V pokoji ich môžete cítiť viac, ak ste viacej v pohybe, nemusíte ch vnímať až tak. Večer zvykne byť plod akčnejší. Hlavne ak ste prvorodička a podobné situácie ste ešte nezažili. Nemusíte si predstavovať hororové scenáre zamotania plodu do pupočníka. Je pravda, že každý piaty plod má pupočník obtočený okolo krku aspoň raz, alebo okolo končatiny či trupu. Zamotanie ako v pavučine nie je celkom reálne. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.