Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,759 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesť

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. Som mamicķa, jednej 4r dcéry. Po nej som dva krát potratila. Teraz mám nasadenú liečbu, utrogestan a anopyrin, nakoľko mám niečo s lepivými dostickami....inak nám nikde nič iné nezistili...som v 7+5tt a mám bolesti zo spodu, akoby v v pošve, alebo v lonových kostiach...neviem to úplne popísať. Bola som u svojej gyn.ktora má pozrela a povedala, že je to všetko v poriadku, ale nepovedala, čím je to zapríčinené..neviete mi prosím poradiť? Ďakujem. Pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pichanie zospodu ako aj mierne pnutie v podbrušku je spôsobené zväčšujúcou sa maternicou. Zväčšovaním sa maternice sa naťahuje aj závesný aparát maternice, teda väzy, čo môže byť pociťované ako pichanie zospodu alebo v slabinách. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Slaba bolest

  , Autor: Eliska

  Dobry den som v 27 tt a zacala som mat bolesti ale slabucke dole v oblasti podbruska pride mi to ako okolie vajecnikov a stred hlavne ked sedim alebo lezim je to uplne slaba bolest nie taka ze pride a odyde po par sekundach ale drzi sa dlhsiu dobu vkuse. Co to moze byt?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tehotenstve sa maternica každý deň zväčšuje, čo už v tomto týždni môžete pociťovať ako mierne bolesti alebo tlaky, občasné pichnutie. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Boľavé brucho

  , Autor:

  Dobrý deň, som v 29. týždni tehotenstva a najmä v poslednom čase ma zvykne bolievať brucho keď vstanem alebo pri chôdzi. Je to bolesť ako keby sa mi naťahovali svaly, začína to už od stehien smerom k bruchu a k bokom. Môže to byť ešte rozťahovaním maternice a väzív alebo by som to mala konzultovať s lekárom? Môžem aj napriek tomu chodievať na prechádzky? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas tehotenstva sa maternica zväčšuje každým dňom, čo môžete pociťovať naťahovaním brucha, svalov a väzov, občasným pichaním v podbrušku. Ak bolo na poslednej poradni všetko v poriadku a nebol Vám odporúčaný kľudový režim, na prechádzky chodiť môžete. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • bolesť

  , Autor: stanka10

  Dobrý deň pan doktor, som 34+0tt a tam dole, citim od včera akoby svalovicu..alebo bolest kosti.. je to tým, ako sa dieťatko zosúva dole a telo sa pripravuje na pôrod, alebo? Inak žiadne komplikácie, len to je trošku nepríjemné,ale dá sa to zniesť a vydržať..Ďakujem pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste už v týždni tehotenstva, kedy už môžete pociťovať občasné pichanie v pošve, tlaky v podbrušku. Plod už tak veľa miesta nemá. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti, odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesť v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň. Som v 12 tt, už tretí deň pociťujem bolesti v podbrušku, hlavne na pravej strane..bolesti sa zhoršujú pri pohybe, keď ležím, je to lepšie. Sú také bolesti v poriadku, alebo to môže byť niečo vážne? Poradňu mám až o týždeň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, maternica sa každým dňom zväčšuje, čo môžete pri zmene polohy alebo pri prudšom pohybe cítiť ako mierne pichnutie alebo tlakovú bolesť v podbrušku. Nemusí sa jednať o nič vážne. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pichanie v brušku

  , Autor:

  Dobrý den, chcela by som sa opýtať som v 18tt a uz týžden pocitujem pri otacani sa v posteli ostré pichanie v boku. Tak isto aj ked dvyham syna na ruky ma pichne v podbrušku.. Bolest trva pár minut a prejde.. Je to pocit ako by sa mi v nutri nieco natiahlo alebo odtrhlo.. V prvom tehu som takéto bolesti nemala to prebiehalo bez komplikacii. V druhom som to mala od 16tt a v 19tt som o babo prisla. Tak by som chcela vediet ze cim to moze byt ci to nieje nahodou predcasne odelovanie placenty ako v druhom tehotenstve kde som o babo prisla. Alebo to nemá s potratom nic spoločné a je to bežné. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám objektívne vyjadriť neviem. Môže sa jednať len o zväčšovanie maternice, čo môže spôsobovať takéto pobolievanie alebo ťahy. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.