Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,760 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesť

  , Autor: Katusssssss123

  Dobrý deň pán doktor. Som mamicķa, jednej 4r dcéry. Po nej som dva krát potratila. Teraz mám nasadenú liečbu, utrogestan a anopyrin, nakoľko mám niečo s lepivými dostickami....inak nám nikde nič iné nezistili...som v 7+5tt a mám bolesti zo spodu, akoby v v pošve, alebo v lonových kostiach...neviem to úplne popísať. Bola som u svojej gyn.ktora má pozrela a povedala, že je to všetko v poriadku, ale nepovedala, čím je to zapríčinené..neviete mi prosím poradiť? Ďakujem. Pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pichanie zospodu ako aj mierne pnutie v podbrušku je spôsobené zväčšujúcou sa maternicou. Zväčšovaním sa maternice sa naťahuje aj závesný aparát maternice, teda väzy, čo môže byť pociťované ako pichanie zospodu alebo v slabinách. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Bolesť triesla v 25.týždni

  , Autor: Rakso

  Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Už tri týždňe pociťujem ostrú rezavú až bodavú bolesť v triesle. Teda je to skôr až oblasť vnútorného stehna, ale iba na pravej strane. Je to len pri istých činnostiach, napríklad keď sa obúvam, pri chôdzi, keď sa prevaľujem počas spánku a podobne. Keď urobím nohou ten "správny" pohyb. Najskôr som si myslela, že to bude natiahnuté, predsalen vonku sa šmýka a niekedy sa teda dobre natiahnem a veľmi mi to pripomína natiahnutú šľachu. Na pohľad žiadne zmeny, modriny ani opuch. Iné problémy nemám. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tehotenstve sa maternica každým dňom zväčšuje, čím dochádza aj k naťahovaniu väzov závesného aparátu maternice, čo môže žena vnímať aj ako svalovku. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne odošle na ortopedické vyšetrenie.

 • OGTT

  , Autor: Adka33

  Dobrý deň, minulý týždeň mi bol robený OGTT- v 27.týždni tehotenstva, výsledok bol úplne v poriadku, ani len hraničné hodnoty sa neukázali. Následne cca po 3 dňoch som cítila dyskomfort pri močení a večer dokonca bolesť akoby v oblasti obličky, bez teploty,bez triašky...Na pohotovosti mi z moču diagnostikovali zápal močových ciest/v moči Ery, Leu, záplava baktérii/, tak 4.deň užívam ATB..odvtedy mám však v moči glukozu.../ prítomnosť krvi a bielkovín je na testovacom prúžku už vidieť minimálne v porovnaní s víkendom, ani pálenie pri močení tak necítim/...len tá glu ma trápi...neviem,či treba OGTT znova opakovať alebo si dať vyšetriť oblicky, alebo niečo iné?.OGTT bolo robené v laboratóriu,nie len nejakým glukomerom...ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bol výsledok oGTT v poriadku, nemyslím si, že je dôvod ho spochybňovať. Cukor v moči sa môže vyskytnúť z viacerých príčin. V tehotenstve je to bežné, navyše ak máte zápal, k tomu ešte močových ciest, ktorý je liečený antibiotikami, máte hneď tri možné príčiny. Nevidím však dôvod, prečo si denne realizovať vyšetrenie moču. Počas antibiotickej liečby odporúčam užívania probiotík, ako aj aplikáciu vaginálnych probiotík.

 • Bolesť hlavy v tehotenstve

  , Autor: Vivien123

  Dobrý deň som v 38tt už týždeň mám neznesiteľné bolesti hlavy hneď z rána vo vlasovej oblasty zohnut sa nemôžem lebo cítim vysoký tlak bolestí ta bolesť sa tlačí až do očí... Vysoký krvný tlak nemám skôr ho mám vždy mierne nízky. Beriem každý deň keď ma začne bolieť jednú paralen a prejde to okolo obeda až večera. Najbližšiu poradňu mám v stredu. Z čoho mám také silné bolesti hlavy?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin, ktoré môžu vyvolať bolesti hlavy môže byť viacero, hormonálne zmeny, krčná chrbtica, stres, nedostatok spánku, migréna, ale aj preeklampsia. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.

 • Bolesť jedného vajíčka

  , Autor: Aduszia

  Dobrý deň, som v prvom mesiaci a pociťujem bolesť v pravom vaječniku nie je to stále, len sem tam strašne sa bojím aby sa nič nestalo. Dúfam že to nie je niečo zle

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin pobolievania v podbrušku môže byť viacero. Nemusí sa jednať o nič vážne. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade nejasností navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolest v okolí podbruška

  , Autor: Seky4

  Dobrý deň, som v 29tt, včera večer má ako keby začalo pobolievat v podbrušku niekde smerom k vaječniku pravemu, nie je to strašná bolesť len taký ako keby tlak ako keď má človek svalovku prípadne sa mu sval ako keby naťahoval, keď sedím len divný pocit, ale keď sa postavím a vyrovnám vtedy ten tlak zvýši, poprípade ak dviham pravú nohu, včera začali aj trochu pobolievat kríze, môžem to byť z toho?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, každým dňom dochádza k zväčšovaniu maternice, čo má vplyv na naťahovanie väzov závesného aparátu maternice, na predné svaly brušné a celkovo na chrbticu, držanie tela, chôdzu, ... Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.