• Zvýšená teplota a upchaté dutiny

    , Autor: LuciC

    Dobrý deň,
    už druhý týždeň mám zvýšenú teplotu do 37,2 z výterov z hrdla mi bol zistený Haemophilus. Zo začiatku som mala upchaté dutiny, ktoré som preplachovala slanou vodou. Škriabanie v hrdle som pociťovala iba prvé tri dni, teraz už nie. Stále mám upchatý nos a stále mám teplotu.
    Lekár mi nenasadil žiadne antibiotiká. Som v 39 tt a neviem, či je to iba tou zvýšenou teplotou ale neustále sa potím viac ako zvyčajne.

    Nebolo by vhodné nasadiť antibiotiká alebo aspoň vziať krv vzhľadom na veľmi blízky termín pôrodu?

    Ďakujem,
    Lucia

    Dobrý deň, nepoznám všetky okolnosti ani výsledky vyšetrení,odberov a výterov, preto sa neviem objektívne vyjadriť. Ak máte zvýšené zápalové parametre a máte aj klinické ťažkosti, užívanie antibiotík bude potrebné.