• Vonkajšia branka

    , Autor: michaela-11

    Dobrý deň chcem sa spýtať čo znamená keď mi povedala doktorka že vonkajšia bránka je už otvorená . Som v 39tt

    Dobrý deň, znamená to, že pôrodné cesty dozrievajú a pripravujú sa na pôrod. Vonkajšia bránka môže byť pre prst, to znamená, že ešte nie je hmatať hlavičku plodu cez celý krčok, ale krčok sa pomaly otvára. Môžete byť kľudná. Najlepšie je sa informovať v prípade nejasností priamo pri vyšetrení.