Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,362 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň môže antikoncepcia zmeniť výsledok na tehotnskom teste ukazuje negatívne len mi je nevoľno beriem ju 2 týždne môže to byť aj snej?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hormonálna antikoncepcia nedokáže zmeniť výsledok tehotenského testu. Nevoľnosť by som pripisoval skôr vedľajším účinkom hormonálnej antikoncepcie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý večer, keď navstivim lekara, pri beznej prehliadke mi vie povedat ze som tehotna? V ktorom tyzdni musim byt aby to "videl". Respektíve ak to aj nevidi, mozem ho poziadat napr. O nejake krvne testy ci som tehotna ? Ked si dam predpisat antikocepciu, spravi mi krvne testy, ci ju mozem brat a aj z nich zisti ci som tehotna napriklad? S partnerom používame kondom a vzdy sa spravi mimo mna. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, na základe odberu krvi na betaHCG alebo USG Vám obvodný gynekológ vie potvrdiť alebo vylúčiť tehotenstvo. Ak aj ešte na USG nie je vidieť tehotenstvo, z krvi sa dá potvrdiť. Antikoncepcia Vám bude predpísaná až po vylúčení tehotenstva a štandardnom odbere krvných testov, hlavne koagulačných parametrov krvi a pečeňových testov.

 • Pravdepodobnosť otehotnenia

  , Autor:

  Dobrý deň,

  S manželom sme mali nechránený pohlavný styk počas posledných rokov vždy bez akýchkoľvek ochranných pomôcok ako sú antikoncepcia alebo kondóm.

  touto cestou by som sa chcela opýtať aká je pravdepodobnosť, že som otehotnela mimo ovulácie, približne už viac ako týždeň po mojej ovulacii ak som vtedy mala sex s mojím milencom, aj keď som ho nakoniec urobila rukov. Nemohol vo mne zanechať tzv. Kvapôčky lásky?

  Veľmi pekne ďakujem za váš čas a odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, otehotnieť sa dá aj v čase mimo očakávanej ovulácie. Pri nechránenom pohlavnom styku je šanca na tehotenstvo reálna aj keď nedôjde k ejakulácii, práve prostredníctvom prostatického sekrétu, ktorý taktiež obsahuje (aj keď malé množstvo) spermie. Nepoznám však všetky okolnosti ani informácie (vek, pravidelnosť cyklu, ...), preto sa neviem bližšie objektívne vyjadriť.