• Horúčka v tehotenstve

    , Autor: Michi2

    Dobrý deň, som v 8 tt a mám už vyše týždňa zvýšenú horúčku, tak od 37°- 38°. Neustále to klesá a stúpa. Môže byť zvýšená teplota zapríčinená aj tehotenstvom? Ďakujem.

    Dobrý deň, samotné tehotenstvo horúčku nespôsobí. Je pravda, že počas tehotenstva sa mierne mení bazálna teplota, ale kolísavé teploty sú skôr charakteristické pre bakteriálne alebo vírusové ochorenie. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte obvodného lekára.