• Problemy s krckom v 26tt

    , Autor: zabka-2

    Dobry den, momentalne som v 26tt a mam problemy s krckom maternice (zistene uz v 22 tt), konkretne je krcok makky, presiakly na malicek, mierne skrateny (vsetko robene len palpacne, cervikometria mi robena nebola). Chcem sa spytat ci tieto problemy s krckom nemozu suvisiet s nejakou bakteriou? Porodnik mi povedal, ze to suvis nema a moja obvodna gynekologicka mi odmieta spravit vytery. Mam aj tvrdnutie bruska, berem magnerot 4x2 tbl. Mozem sa naozaj spoliehat len na to, ze krcok nedrzi koli vahe plodu alebo mam prisne trvat na vyteroch z posvy? Nezvycajny vytok ani bolesti nemam (okrem tvrdnutia). Dakujem

    Dobrý deň, výtery z pošvy vrámci tehotenských poradní v priebehu tehotenstva sú jednoznačne indikované aj práve kvôli možnému prestupu infekcie a predčasnému otváraniu krčka maternice a hroziacemu potratu alebo predčasnému pôrodu. Ak je patričný dôvod, realizuje sa aj USG cervikometria, kde sa meria miera otvárania sa krčka, krčok sa totiž otvára zvnútra pri rozvíjaní sa dolného segmentu maternice naliehajúcimi čiastkami plodu, najčastejšie hlavičkou. Nepoznám však všetky okolnosti ani výsledky doterajších prenatálnych tehotenských poradní, preto sa nemôžem objektívne vyjadriť. Ak aj napriek už maximálnej odporúčanej tabletkovej magnesioterapii bude časté tvrdnutie bruška pretrvávať, navštívte Vášho obvodného gynekológa alebo najbližšiu gynekologickú ústavnú pohotovosť, kde sa podľa zhodnotenia nálezu eventuálne doporučí hospitalizácia za účelom podávania infúzii s magnéziom.