Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,479 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Biela bodka na jazyku

    , Autor: zizzi

    Dobry den, pan doktor. Neviem sice, komu patri nasledujuca otazka (vseobecny lekar, stomatolog, gynekolog), no chcem sa spytat na bielu bodku na jazyku (aftu?). Niekedy (mimo tehotenstva) sa mi to zvyklo urobit, a aj zmiznut, no odkedy som tehotna mala som ju uz na troch miestach. Je bolestiva pri dotyku. Ziadne biele a ine povlaky na jazyku nemam, trapi ma len toto s jazykom. Zvykne to do par dni zmiznut, no mam pocit, ze sa to potom zopakuje, ale na inom mieste jazyka. Ide o infekciu, alebo to moze byt z liekov? (Uzivam Cyclo3fort, Euthyrox 25, Vitaminy pre tehotne, Clexan 0.2 injekcne, Progesteron vaginalne). Dakujem Vam za odpoved. Pekny den.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, nevidel som nález, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o afty. Príčin tvorby áft môže byť niekoľko. Skúste si aplikovať HERBADENT gingiválny roztok. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo pretrvávaní ťažkostí navštívte stomatológa.