• Ureaplazma v tehotenstve

    , Autor:

    Dobry den pan doktor, pred 2 tyzdnami sa mi spustil relativne intenzivny vytok. Lekar mi urobil ster, dal mi macmiror. Po 12 dni uzivania macmirroru som isla k lekarovi na morfologiu plodu ta je v poriadku. , v stere nasli ureaplazmu a mykoplazmu , dal mi dve balenia summamedu uzivat 3 dni po tyzdni dalsie balenie, okrem toho clotrimazol . Suhlasite s takou liecbou? Nemoze tolko tabletiek ublizt babatku? Som v 21+6 tt. Da sa liecba podporit nejak prirodne ? Mam sa niecomu v strave alebo pohybe vyhybat? Dakujem pekne vopred

    Dobrý deň, ak vyšla pozitívna kultivácia z výteru z pošvy, riadime sa citlivosťou na vyklutivovanú baktériu. Ste už v druhom trimestri, takže čo sa týka používania antibiotík, môžeme byť smelší. Liečbu prírodne podporiť veľmi neviete. Po liečbe ako aj počas nej odporúčam užívanie vaginálnych probiotík. Pokračujte v liečbe podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa a v prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností ho kontaktuje.