• Antb v tehotenstve

    , Autor:

    Dobry den, som v 7tyz.tehotenstva, na zaklade silnej bolesti v krku som navstivila vseob.lekara urobili mi vyter tonzily nalez normalna flora hornych dychacich ciest, haemophilius influenzae masivne. Dostala som atb suprax 200mg, v pribalovom letaku sa pise as tento liek sa nema uzivat v tehotenstve najma pocas prvych troch mesiacov pokial to nie je zjavne nevyhnutne. Pytala som sa na to mojej Dr ta mi povedala ze mam urobit co uznam za vhodne. Viete mi prosim poradit co robit? Moze sa plod nakazit danou bakteriou a su tie antb v prvom trimestri skodlive? Dakujem moc.

    Dobrý deň, užívanie Supraxu počas tehotenstva, zvlášť v 1. trimestri, vyžaduje starostlivé zhodnotenie pomeru prínos/ riziko. Ak je užívanie nutné a doba užívania nepresiahne 5 -10 dní, plod by ohrozený byť nemal.