• Morfologia

    , Autor: nisa

    Dobry den,
    chcela by som sa opytat co znamena morfologia ako udaj v tehotenskej knizke. A aka hodnota v 32tt je v norme? Vopred Vam dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, morfologický ultrazvuk je v období 30.-32. týždňa tehotenstva dôležitým ultrazvukovým vyšetrením. Hodnotí sa pri ňom viacero parametrov, ako aj stav plodu. Hodnôt parametrov je viacero, od kompozitného veku, veľkosti plodu, prietoku v pupočníku, stav placenty, množstva plodovej vody, ... Ak máte zaznamenané v tehotenskej knižke, že morfológia je v poriadku, v norme, nemusíte sa obávať. Do budúcna odporúčam informovať sa priamo pri vyšetrení, nemusíte sa hanbiť ani obávať, na Vaše otázky Vám určite bude odpovedané. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.