• Atb počas tehotenstva

    , Autor: ria-3

    Dobrý deň pán doktor. Chcela by som sa spýtať aj na Váš názor. Som v 8 týždni tehotenstva. Pravdepodobne keď som nevedela ze som tehotná brala som atb Cipronol. Moj lekár tvrdí že zatiaľ to vyzerá poriadku. Ale mám sebou len prvé vyšetrenie. Je možný nejakú zlý dopad na dieťa ? Mám sa obávať? Ďakujem za vás názor. Uvedomujem si že je to moja chyba. Mala som lekára upozornit asi že možno som tehotná. Ale v danej chvíli som si to vôbec nepripúšťala. Pekný deň

    Dobrý deň, Cirprinol nepatrí medzi antibiotiká, ktoré sú vyslovene zakázané počas tehotenstva. Nemusíte sa obávať a neobviňujte sa. Ak sa má niečo stať, tak sa stane a ak nie, tak nie. Pristupujte k tehotenstvu s pokorou, nie s výčitkami. Počas tehotenstva odporúčam absolvovať prvotrimestrálny (PTS) skríning v 10-13 TG, ako aj morfologický uktrazvuk v 20 TG a fetálny ultrazvuk v 30 TG. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.