• Prenatalny skrining

    , Autor: ceresna-2

    Dobrý deň,
    pán doktor, zaujímal by ma váš názor. Na prenatálnom skríninguv 12tt, ktorý mi bol robený som mala všetky výsledky v poriadku - srdce, prietok pupocnikom, mozog, NT meranie malo hodnotu 1,70 akurár sa pani doktorka vyjadrila, že nosová kostička má zníženú echogenicitu a v papieroch zaznačila, že je neprítomná. Výsledny z krvi som mala podľa nej tiež v poriadku Papp-a 1,70 MoM a hcg 1,20 MoM.
    Výsledok zo skríningu bol negaatívny, resp.v "šedej" zóne. Môžem dúfať v zdravé bábätko napriek tej kostičke, resp.môže sa tá echogenicita upraviť a na najbližšom utz bude v poriadku? Ďakujem pekne

    Dobrý deň, neprítomnosť nosovej kostičky je jedným z markerov Dawnovho syndrómu. Ak sú však výsledky Tripple testu v poriadku, plod by byť postihnutý nemal. Šedá zóna neznamená automaticky postihnutie. Určite to však treba odsledovať. Odporúčam absolvovať aj morfologický ultrazvuk. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.