• Tetovanie a tehotenstvo

    , Autor: lucia-29

    Dobry den, pan doktor,

    zatial nie som tehotna, no snazime sa o dieta. Chcela by som si dat spravit tetovanie (5x3cm na predlakti).

    Existuje nejake casove obmedzenie, napr. ze urcitu dobu po tetovani by som nemala otehotniet? Ak by som si tetovanie dala spravit a potom nasledne (napr. v nasledujuci mesiac) otehotnela, mohlo by to nejako ohrozit moje dieta? Ziadne alergie nemam, takze predpokladam, ze by som nemala komplikacie s hojenim.

    Vopred dakujem za odpoved.
    S pozdravom
    Lucia

    Dobrý deň, už existujúce tetovanie na vývoj plodu nemá žiaden vplyv. Neexistuje nejaký predpísaný časový limit, dôležité je, aby sa rana zhojila úplne, keďže v tehotenstve sa mení aj Váš imunitný systém, aby nedošlo ku zlému hojenie rany eventuálne vzniku infekcie. Závisí aj od druhu atramentu. Ak sa Vám podarí otehotnieť skôr, ako sa zrealizuje tetováž, odložte realizáciu tetovania až po pôrode a po skončení kojenia.