• Meranie NT

    , Autor:

    Dobry den, mam taky problem kt. ma dost trapi.Som v 12+2
    Bola som na merani NT na konci 1.trimestra
    Doktor mi pri prvom merani cez brusnu dutinu povedal ze je vsetko v poriadku, prejasnenie je do 2mm.Na to mi spravil ultrazvuk zo spodu kedy si vsimol, ze ro v poriadku vobec nieje a prejasnenie je 4,6mm. Nestastna som sla domov, no poobede som sa vratila zas kedy mi opat meral hodnoty kt.boli tentoraz 4mm. Je normalne ze mi pocas jedneho dna povedal tri rozne udaje ked je tam podstatna kazda desatina milimetra? Navyse dietatko malo po cely cas hlavicku v zaklone co som citala moze byt skreslujuce. Necha ma takto cakat do dalsej poradne 3 tyzdne. Nemal ma poslat odbornikovi?
    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň, USG vyšetrenia v období 11.-14. t.t. sú odborne veľmi náročné a dajú sa zodpovedne vykonať len príslušne vzdelaným a skúseným lekárom a s použitím špičkových prístrojov. Vyšetrenie NT je technicky veľmi náročné a zodpovedné. Musí ho vykonávať skúsený lekár s certifikátom pre meranie NT, ktoré vydáva The Fetal Medicine Foundation London (FMF) – Certificate of competence The 11-13 weeks scan. Zvýšená hodnota NT neznamená automaticky postihnutie plodu, inou chromozómovou anomáliou alebo vývojovou chybou. Aj pri zvýšenej hodnote NT sa môže narodiť zdravý, nepostihnutý plod.