Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,482 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Anembriomola

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Dňa 14.júna som bola na prvej kontrole u lekára s tým že som tehotná. Prvý slabý pozitívny test som mala 1.júna odvtedy silneli. Menzes som mala naposledy 30.apríla s tým že mám nepravidelný a dlhý cyklus aj 34 dní.
  Lekár mi potvrdil že vidí 13mm gestačný vačok ale prázdny čo sa mu nezdalo. Ultrazvuk mi vtedy ukazoval 4t4d. Ďalšiu kontrolu som mala týždeň na to s tým že bol vačok stále prázdny. Vtedy mi povedal že to nie je normálne že to bude zrejme anembriomola. Deň na to sme leteli na svadobnú cestu čiže som na ďalšiu kontrolu ísť nevedela ale povedal mi aby som sa pripravila že môžem krvácať. Čo sa ale nestalo. Dodnes som bez krvácania a s tehotenskými príznakmi.
  Môže byť že som bola len veľmi skoro za lekárom alebo môže byť anembriomola aj bez krvácania? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, anembryomola patrí do skupiny potratov označovaných ako Missed Ab, čiže zamlčaný potrat. Nemusí byť vôbec sprevádzaný krvácaním ani špinením. Navštívte svojho obvodného gynekológa za účelom USG kontroly. Pri potvrdení anembryomoly Vás odošle na vyššie pracovisko, kde bude nutná operačná revízia dutiny maternice vrámci jednodňovej chirurgie.