Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,685 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Pohyby v 18. Tyzdni

    , Autor: wewe27

    Dobrý den. Minuly týžden vo štvrtok som bola v 18 tt a od rana som cítila prvé pohyby bábätka. Bolo to dosť výrazné, cela láva strana brucha sa mi hýbala. Neskôr poobede boli tie pohyby slabšie ale krásne sa dali vidieť aj na pohybujúcom sa bruchu. Problém je ze odvtedy som žiadne pohyby nezacitila a to som si myslela ze ich uz budem cítiť každý den. Bývajú tieto pohyby v začiatkoch denno-denne? Môže sa stať ze su take slabé ze ich necítim? Možno bolo dieta inak otocene a preto som ich cítila ? Sama neviem ci mam počkať do 10.7. Na poradňu alebo ist na pohotovosť. Prosím poraďte. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, prvorodička pohyby plodu začína cítiť v 20 - 22 týždni tehotenstva, ale sú ženy, ktoré cítia pohyby plodu aj skôr. Vo Vašom týždni nemusia byť pohyby plodu výrazné každý deň, nemusíte ich cítiť. Je to normálne. Otázne je, či to, čo ste cítili boli ozaj pohyby plodu. Ak ale máte pochybnosti, navštívte Vášho obvodného gynekológa už skôr.