• chyby v tehotenstve

    , Autor: werona

    Dobrý deň,
    chcela by som Vás poprosiť o Váš názor a radu. Momentálne som v 22 týždni tehotenstva, avšak ešte na začiatku (5-6 týžden tehotenstva) som bola s manželom na dovolenke. Vtedy som ešte netušila, že som tehotná vobec mi totiž nebývalo zle, a meškanie menštruácie bolo pre mňa uplne prirodzené. Avšak na dovolenke som síce v malých dávkach, ale pila alkohol. Po návrate som ochorela a liečila som sa paralenom hot drink, no ale kedže to nezaberalo, tak som zašla za lekárom, ktorý mi predpísal azatril(antibiotikum). Nebral mi krv, takže nezistil ani on, že som už vtedy bola tehotná. Užila som z neho len jednu tabletu, lebo mi bolo veľmi nevoľno. Viac som ich nechcela myslela som si, že nevoľnosti súvisia s liekom. Avšak odtoho času raňajšie nevoľnosti pokračovali, preto som si už spravila tehotenský test, ktorý bol pozitívny. Viete mi poradiť, či to mohlo mať na bábätko veľmi zlé účinky?? Mohlo mu to uškodiť? Ešte si dovolím sa spýtať, aký máte názor na farbenie vlasov v tehotenstve bezamoniakovou farbou, pretože aj to som stihla v tom čase :( Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    paralen nevadí,
    azitromycín je v tehotenstve kontrainikovaný...užila ste len jednu tabletu , tak ťažko povedať
    a s tym alkoholom podobne, veľmi malé množstvoi nevadí....
    farbenie nevadí
    musíte dúfať, že to bude v poriadku, nie je možné nejakým spôsobom teraz kvantifikovať alebo zistiť či to nejakým spôsobom plodu uškodilo,
    doterajší skríning i morfológiu ste predpokladám mala v norme, čiže nejaké hrubé anomálie sa týmpádom dajú vylúčiť
    s podzravom