• Lavostranna lahka ventrikulomegalia.

    Dobry den,
    som v 31. tyzdni a absolvovala som ,,prietovkovy,, a kontrolny usg na ktorom ukazalo, ze prava komora je 10mm, co bolo v norme a lava 12mm, na zaklade ktoreho mi dr. urcila dg lahka lavostranna ventrikulomegalia. Plod je chlapcenskeho pohlavia. Doteraz boli vsetky testy a usg v norme a nie su tam pridruzene ziadne ine anomalie. Prekonane infekty pocas gravidity som nemala. Dr. ma objednala na kontrolne usg a mam absolvovat infekt. vysetrenie.
    Aka je prognoza pri takomto naleze, pokial bude kontrolny usg o 2 tyzdne rovnaky al. dojde k zhorseniu? A chcem sa este spytat pani dr. existuje nejaka prevencia/opatrenia, kt. by som mohla vykonavat aby sa predislo zhorseniu? Popr. nejake vyzivove doplnky? Na jednej britskej stranke som sa docitala o pozitivnom posobeni DHA/ omega 3 mastnej kys. na rozvoj mozgu u plodu a u deti. Mate s tym nejake skusenosti, popr. znalosti?
    Velmi pekne dakujem za odpoved.
    S pozdravom Katarina.

    Dobrý deň,
    doplnky výživy môžte samozrejme užívať, mastné kyseliny sú vždy vhodné, napr. formou rýb a rybacích produktovavšak zásadným spôsobom neovplyvnia vývoj nálezu-to závisí od príčiny
    závisií od jeho etiológie a tiež progresie, môže to byť jednorázový záchyt,ktorý nebude njuak progredovať, alebo sa môže i zmeniť
    musíte vyčkať ďalšie UZv vyšetrenie a podľa toho sa bude odvíjať i ďalší postup
    s pozdravom