• ruptúra maternice

    , Autor: lenka04

    Dobrý deň. Akurát končím 34tt s druhými dvojičkami a dnes som odmietla hospitalizáciu. Tam ma ale dosť vystrašili vraj mi hrozí prasknutie maternice. Prvé dvojičky som rodila 20.02.2010 cisárskym rezom v 35tt. Ako veľmi mi niečo také hrozí? A aké by boli následky? A v akom prípade ísť na pohotovosť?

    Dobrý deň,
    vždy po sekcii je možná ruptúra maternice, jazva na matrenici je rôzne tuhá a flexivilná, zavisí od mnohých faktorov, tiež od intervalu, kedy bol prvý pôrod
    hsop. vám doporučili vzhľadom na vyšší stupeň tehotenstva, a tým, že máte dvojičky je rozpínanie maternice a teda tlak na jazvu väčší,
    hrozí roztrhnutie jazvy, plody sa môžu dostať do dutiny brušnej ,hrozí tiež krvácanie a pod.....
    ak ste teda zostala doma sledujte či vás nepobolieva jazva , či necítite nejaké pichanie a rezanie, tiež ak by ste začala pociťovať kontrakcie okamžite chodťe do nemocnice
    s pozdravom