• vysvetlenie vysledkov

    , Autor: dominikah

    Dobry den, na morfologickom utz sa dr nezdala mozgova komora, ze ma hranicnu hodnotu 11-12mm (lahka ventrikulomegalia vpravo 12mm bol zaver doktora), tak ma pre istotu poslal na magneticku aby sa vylucili ine poruchy.
    na mag. sa sa vraj nic dalsie nepotvrdilo ale ja by som chcela objasnit nejake vety o spravy, ktorym nerozumiem.

    Pritomne je stredociarove cavum septi pellicidi a cavum Vergae 7mm. III. komora je stihla.

    Zaver: Unilateralna mierna ventrikulomegalia v pravo 12mm. Stredociar. cavum septi pellicidi et Vergae.

    Doktor mi povedal, ze ma len zvacsenu komoru ale tam sa podla mna pise aj nieco ina a ja tomu nerozumiem, Nic dalsie sa neukazalo... Chcela by som Vas poprosit o vysvetlenie a nejake zhrnutie co to pre mojho syna znamena... moze mat nejaku poruchu, defekt, postihnutie????

    Dobrý deň, je tam napísané len to čo píšete čiže pravá komora je mierne rozšírena a že septum pelucidum-stredová prepážka nie je vychýlená ale je v strede ale tam kde má byť.
    neznamená to nič , nemáte dôvod sa zatiaľ znepokojovať, uvidíte ako sa budpú vyvíjať ďalšie kontroly
    s pozdravom