• Streptokok agalactiae

    , Autor: alenaas

    Dobry den, prosim Vas o nazor na moj problem. Dlhsie ma obcas pobolieva podbrusko - nie stale, iba ked sedim, lezim, v pohybe nie. Je to taky tlak v lone, jemne palenie...ale nic hrozne. U gynekologa nebol zisteny zapal, ale z kultivacie z posvy bol zisteny streptokok agalactiae. Lekar mi dal ATB Unasyn, ale nedala som si ich, pretoze je mozne ze som tehotna - snazime sa o dieta. Zatial to este neviem - na test je skoro. Ak by to v tomto cykle nevyslo, dala by som si ATB cez menzes - je to prosim spravne? Mam strach z toho streptokoka - co moze sposobit kebyze ho mam od zaciatku tehotenstva? Moze ohrozit plod? Aky by ste prosim zvolili postup liecby? Bojim sa v 1.trimestri ATB...ale aj streptokoka. Vsade citam o jeho nebezpecenstve pri porode, ale co s nim v priebehu tehotnosti? Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Dobrý deň,
    ak je streptokok pozitívny v gravidite nerobí sa s tým nič, podávajú sa ATB až pri pôrode, po odtoku PV, inak sa nepreliečuje
    ak tehotná nebudete , atb využívajte
    s pozdravom