• multi gyn tablety

    , Autor: antonia

    Prajem pekny den. Chcela by som sa opytat,som v 22tt a mala som zapachajuce vytoky(rybi zapach),okrem toho ziadne ine problemy,ani svrbenie ci palenie...kedze som v holandsku a tu je to s gynekologmi komplikovane,docitala som sa ze moze ist o BV tak som si zakupila v lekarni Multi Gyn tablety(posvovy vyplach) a dnes som to pouzila.Nemozu z toho byt nejake komplikacie?Zatial sa citim fajn a tie vytoky ustupili.Vopred dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    pravdepodobne sa jedná o gardenerovú infekciu-gardnerella vaginalis, (býva vodnatý výtok s rybím zápachom) , niekedy stačí základná terapia s výplachmi, treba ju však i opakovať, vzhľadom na fakt, že sa ejdná o tehotenstvo, určite by však bolo vhodné doplniť i kultivační vyšetrenie, či sa nejedná o iný typ infekcie, ktorý by bolo nutné preleičiť ATB.
    Keď pôjdete na prav.kontrolu lekárovi to spomeňte
    S pozdravom