• Streptokok v tehotenstve

    , Autor: lucia08

    Dobrý deň, prosím Vás o radu. Som v 31tt a z výteru mi bol zistený Streptokok GBS. Gynekológ mi predpísal Macmiror Complex 500. Chcem sa spýtať, či je nutné brať tieto tablety, nakoľko som sa dočítala, že streptokok nie je nebezpečný a v tehotenstve sa nelieči, až pri pôrode sa podávajú infúziou antibiotiká. Nerada by som ho zbytočne brala, nakoľko som nedávno absolvovala liečbu Klionom D-100 (i keď vtedy bol výter negatívny), nemám žiadne ťažkosti, snáď len vodnatejší výtok. Okrem toho som pred pár dňami absolvovala odber vzorky z polypu krčka maternice a mám strach, aby vkladanie tabliet znova nespôsobilo krvácanie. Lekár mi povedal, že si ich mám zavádzať len do polovice. Aký je Váš názor na túto liečbu? Nie je to zbytočné? Nerada by som zbytočne brala lieky, najmä keď je pravdepodobné, že sa streptokok aj po liečbe môže ešte do pôrodu vrátiť. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    streptokok tehotenstve preliečovaný byť nemusí, až pri pôrode.
    Domnievam sa , že lekár vám doporučil Macmiror kvôli polypu aby nedošlo k infekcii.
    Zavádzaním tabletky by ste si infekciu zaviesť nemala, ak samozrejme dodržiavate hyg.štandardy, naopak akákoľvek infekcia by mala byť preliečená.
    S pozdravom